Konferencja naukowa w ramach projektu "Formy życia, formy literatury" na Wydziale Neofilologii UAM
Wydarzenie, trwa od 11-06-2018 do 12-06-2018

W dniach 11 i 12 czerwca w Instytucie Filologii Romańskiej odbędzie się konferencja naukowa pt. „Formes du vivant, formes de littérature. Forms of life, forms of literature”. Konferencja jest częścią realizacji projektu „Formy życia, formy literatury”(0237/NPRH4/H2b/83/2016) kierowanego przez prof. UAM dra hab. Mirosława Lobę. Projekt finansowany jest  przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (2016-2019). Serdecznie zapraszamy do udziału w obradach i dyskusji!

Więcej...
Komunikat w sprawie dofinansowania opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych, sprawowanej przez dziennego opiekuna lub nianię, w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego w roku 2018 za II kwartał
Wiadomość, opublikowana 06-06-2018

Uprzejmie przypominamy, że  dowody opłat za miesiąc kwiecień, maj i czerwiec 2018 r.  z tytułu  korzystania z opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych, sprawowanej przez dziennego opiekuna lub nianię, w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego należy składać najpóźniej do dnia 15 czerwca 2018 r. w Dziale Socjalnym UAM, Coll. Minus pok. nr 29 lub przesłać w formie elektronicznej.

Więcej...
Wykład „Efekty naukowe oraz wrażenia turystyczne z 2 tygodniowego pobytu w Max Planck Institute for Plant Breeding Research w Kolonii”
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-06-2018

Oddział Poznański PTB serdecznie zaprasza na wykład „Efekty naukowe oraz wrażenia turystyczne z 2 tygodniowego pobytu w Max Planck Institute for Plant Breeding Research  w Kolonii”.

Więcej...
Seminarium „Kobiety w polskiej przestrzeni publicznej – doceniane czy dyskryminowane?”
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-06-2018

Zapraszamy do udziału w seminarium naukowym „Kobiety w polskiej przestrzeni publicznej – doceniane czy dyskryminowane?”, które odbędzie się we wtorek, 12 czerwca 2018 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa (sala nr 43).

Więcej...
Wykład otwarty
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-06-2018

Polskie Towarzystwo Chemiczne Oddział Poznański oraz Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zawiadamia, iż 14 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Sali Rady Wydziału w Collegium Chemicum przy ul. Umultowskiej 89b w Poznaniu, Prof. Jean-Luc Pirat (Ecole Normale Supérieure de Chimie de Montpellier, Francja) wygłosi wykład pt.: "Phosphorus Heterocycles: Development of New Families of Compounds", na który wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Więcej...
Dr Jakub Ciążela laureatem prestiżowego stypendium Fundacji Nauki Polskiej START
Wiadomość, opublikowana 05-06-2018

Dr Jakub Ciążela związany z Instytutem Geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został laureatem prestiżowego stypendium Fundacji Nauki Polskiej START skierowanego do najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł. W tym roku otrzyma je stu młodych badaczy reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, a tylko jedno z nich przyznano geologowi.

Więcej...