Nagroda im. Józefa Łukaszewicza za książkę "Atanazy Raczyński (1788–1874). Biografia" autorstwa dra hab. Michała Mencfela
Wiadomość, opublikowana 06-04-2018

Wydawnictwo Naukowe UAM z radością informuje, że laureatem Konkursu o Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza na najlepsze książki o Poznaniu została książka dra hab. Michała Mencfela Atanazy Raczyński (1788–1874). Biografia. Jury uhonorowało tym wyróżnieniem jeszcze dwie publikacje: Między muzeum a prezbiterium. Z księdzem Marianem Lewandowskim rozmawia Piotr Drozdowicz autorstwa ks. Mariana Lewandowskiego i Piotra Drozdowicza oraz Abisynia. Osiedle na poznańskim Grunwaldzie Aleksandra Przybylskiego.

Szczegółowe informacje można przeczytać tutaj.

Więcej...
Ławeczka literacka
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-04-2018

Ogród Botaniczny UAM i Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Ławeczka Literacka" pt. „W wierszy obłoku herbacianym”, dnia 15 kwietnia, o godzinie 16.00. W PROGRAMIE: muzyka instrumentalna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, ul.Głogowska 90. SALA WYKŁADOWA IM. PROF. ZYGMUNTA CZUBIŃSKIEGO W PAWILONIE. OPRACOWANIE. Katarzyna Plust, Maria Magdalena Pocgaj. WSTĘP WOLNY

Więcej...
Wykład prof. dr. hab. Romana Murawskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-04-2018

Prof. zw. dr hab. Kazimierz Przyszczypkowski z Zakładem Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej WSE UAM zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wykładów Nestorów Nauki w Sali Lubrańskiego. Wydarzenie odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 17.00. Wykład pt. "Jak matematycy ujarzmi(a)li nieskończoność" wygłosi pan prof. dr hab. Roman Murawski.

Więcej...
XVI Dni Turystyki
Wydarzenie, trwa od 16-04-2018 do 17-04-2018

W dniach 16-17 kwietnia 2018 na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM odbędą się Dni Turystyki. Po raz kolejny studencki festiwal podróżniczy otworzy drzwi i serca dla miłośników podróży. Jak co roku przygotowaliśmy niezwykłe atrakcje: gry, prezenty, warsztaty, konkursy i dużo niespodzianek. W programie także spotkania z ciekawymi gośćmi: Aleksandrem Dobą, Adamem Bieleckim i Szymonem Hołownią.

Więcej...
„WodoWskazy 2018 – Eksploracje Strefy Polarnej”
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-04-2018

Już 24 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja festiwalu „WodoWskazy 2018 – Eksploracje Strefy Polarnej”, popularyzującego naukę, sztukę i podróże, organizowanego przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile!
Tego wyjątkowego dnia przeniesiemy się do krainy lodu i śniegu, gdzie zanurkujemy w ekstremalnych warunkach w pogoni za waleniami, staniemy oko w oko z niedźwiedziem polarnym, zbadamy zdrowie lodowców, dowiemy się jakie zwierzęta są najbardziej wytrzymałe na Ziemi i podążymy śladami pierwszych zdobywców obu biegunów.

Więcej...
Drugi wykład z cyklu Wykładów Otwartych Wydziału Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-04-2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w szóstym cyklu Wykładów Otwartych Wydziału Anglistyki. W roku akademickim 2017-18 wykłady będą odbywać się w czwartki o godz. 17.00 w sali C1 w Collegium Novum, al Niepodległości 4. W czwartek 12 kwietnia drugi wykład pt. "Dlaczego nauka języka ojczystego jest taka łatwa, a języków obcych taka trudna?" wygłosi dr Jacek Rysiewicz.

Więcej...