Nagroda MP Power Awards dla Prorektora prof. Tadeusza Wallasa za organizację 24. Światowego Kongresu Nauk Politycznych International Political Science Association
Wiadomość, opublikowana 30-03-2017

Profesor Tadeusz Wallas otrzymał statuetkę podczas Gali MP Power Awards, która nagradza największe wydarzenia oraz uczestników branży eventowej w Polsce.

Więcej...
Warsztaty Język – Literatura – Muzyka na Wydziale Neofilologii
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztatach Język – Literatura – Muzyka, które odbędą się na Wydziale Neofilologii UAM 26 maja 2017 roku, o godzinie 10:00, w Collegium Novum, Al. Niepodległości 4, sala 104 B. Przedmiotem wystąpień i dyskusji będą s z e r o k o rozumiane związki języka i literatury z muzyką. Wystąpienia w języku polskim mogą mieć zatem nie tylko profil językoznawczy czy literaturoznawczy, lecz np. psychologiczny lub muzykologiczny. Pragniemy podkreślić, iż spotkanie to celowo zaplanowane jest nie jako konferencja, lecz jako warsztaty, czyli forum do dyskusji nad dynamicznie się rozwijającymi, bądź też powstającymi dopiero projektami badawczymi. Ma ono umożliwić przede wszystkim dialog i spojrzenie na dane zagadnienie z szerszej, czy też z zupełnie innej perspektywy, poprzez poddanie go pod dyskusję w gronie osób o bardzo różnych profilach naukowych i zainteresowaniach badawczych, połączonych jednak wspólnym mianownikiem, jakim są rzeczone związki języka czy literatury z muzyką.

Więcej...
Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 29-03-2017

27 marca 2017 r. Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, Gimnazjum w Jerzykowie, XX LO w Poznaniu, Zespołu Szkół Łączności - Gimnazjum Nr IV oraz z Piątkowskiej Szkoły Społecznej w Poznaniu.

Więcej...
Nagroda dla Prof. Mirosława Loby przyznawana przez grupę Ambasadorów krajów frankofońskich
Wiadomość, opublikowana 29-03-2017

Pan prof. Mirosław Loba, Dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej (Wydział Neofilologii), został w dniu 24 marca 2017 roku uhonorowany nagrodą przyznawaną przez grupę ambasadorów krajów frankofońskich działających w Polsce. Nagroda przyznawana jest corocznie jednej osobie w uznaniu za zaangażowanie i wkład w rozwój i promocję wartości frankofońskich. Serdecznie gratulujemy!

Więcej...
Wykład gościnny dr Beaty Karpińskiej-Musiał (UG) na Wydziale Neofilologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2017

Dyrekcja Instytutu Językoznawstwa UAM zaprasza Pracowników i Studentów na wykład gościnny pt. ,,O relacji Mistrz – Uczeń w edukacji akademickiej: obalamy mit, czy tworzymy nową jakość?’’
Wykład wygłosi Pani Doktor Beata Karpińska-Musiał z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego w dniu 19 kwietnia 2017 r. o godzinie 17:00 w sali 212c B

Więcej...
Spotkanie autorskie z Panem Mariuszem Borowiakiem
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-04-2017

Zakład Historii Wojskowej Instytutu Historii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu organizuje i serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panem Mariuszem Borowiakiem, autorem kilkudziesięciu książek z dziejów Polskiej Marynarki Wojennej.

Więcej...