Dzień Bajki i Baśni
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-05-2017

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu serdecznie zaprasza na Dzień Bajki i Baśni. Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Bajki i Baśni jest komiks. Właśnie w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA będziemy świadkami niezwykłych historii. W ten niezwykły świat wprowadzi nas Małeke, które przedstawi teatr kamishibai  "Historię Trzech Braci". Niezwykły bo sposób jego przedstawienia jest iście komiksowy.

Więcej...
Jubileusz 70-lecia prof. Hanny Kóčki-Krenz
Wiadomość, opublikowana 23-05-2017

Jubileusz 70-lecia obchodziła w piątek, 12 maja, prof. zw. dr hab. Hanny Kóčki-Krenz. Z tej okazji w Sali Lubrańskiego Collegium Minus zebrały się władze uczelni, wydziału, pracownicy oraz współpracownicy prof. Kóčki-Krenz.

Więcej...
Spotkanie informacyjne z Augustinem de Benoist na temat możliwości wnioskowania o tzw. granty ERC
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-05-2017

Pragnę serdecznie zachęcić Państwa do aplikowania o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych w ramach programu Horyzont 2020.

Więcej...
Noc Muzeów w Collegium Maius
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-05-2017

Nocy Muzeów na UAM. Zapraszamy 20 maja br. do Collegium Maius (zobacz plakat). Wydarzeniu towarzyszy akcja "Utrwalimy Wasze wspomnienia". W holu głównym od godz. 17 do 1 w nocy odbędzie się zbiórka informacji do wykorzystania w powstającym Muzeum UAM. Przyjdź, opowiedz nam o swoim uniwersytecie, o latach studiów, mistrzach, kolegach. Przynieś fotografie, dokumenty i inne pamiątki. Noc Muzeów w Collegium Maius jest częścią obchodów Dekady Jubileuszowej UAM.

Więcej...
Wykład gościnny Prof. Dr. phil. Hannelore Scholz-Lübbering na Wydziale Neofilologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-05-2017

Instytut Filologii Germańskiej serdecznie zaprasza na wykład gościnny Prof. Dr. phil. Hannelore Scholz-Lübbering
(Universytet Humboldta w Berlinie) pt. „Leben zwischen den Kulturen. Reflexionen über Migrationserfahrungen in autobiographischen Texten von Necla Kelek und Seyran Ates“. Wykład odbędzie się w środę, 24. 05., o godzinie 11.30 – 12.00 w sali C3, Collegium Novum.

Więcej...
Orinoko nad Wartą - festiwal podróżniczy na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wiadomość, opublikowana 12-05-2017

Zapraszamy serdecznie na wydziałową edycję festiwalu podróżniczego Orinoko nad Wartą przygotowaną przez Fundację Fiedlerów wraz ze studentami biorącymi udział w projektach Laboratorium Innowacji Społecznych i Erasmus Mundus, która odbędzie się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy ulicy Umultowskiej 89a w dniach 25-26 maja.

Więcej...