Sztuka przekładu z Prof. Danutą Ulicką
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-06-2018

W środę 13 czerwca o godzinie 13.30 w sali 327 Collegium Maius gościem specjalizacji przekładowej IFP UAM będzie Pani Profesor Danuta Ulicka, która wygłosi wykład pt. Termin w translacji tekstu literaturoznawczego – „co to za zwierz”?

Więcej...
Spektakl w Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-06-2018

Studenci Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM połączyli swe siły, by wspólnie przygotować sztukę Sławomira Mrożka pt. "Karol".

Więcej...
Debata na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej
Wydarzenie, trwa od 13-06-2018 do 14-06-2018

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM zaprasza na debatę organizowaną w dniu 13 czerwca 2018 roku z okazji 100-lecia niepodległości Państwa Polskiego oraz w przeddzień 100-lecia Wszechnicy Piastowskiej. W debacie udział zapowiedzieli wybitni uczeni: prof. Danko Šipka z Arizona State University, polonista oraz badacz małych języków, m. in. języka kaszubskiego – prof. Motoki Nomachi z Hokkaido University, Japonia oraz dr hab. Snježana Kordić, badacz niezależny z Chorwacji. UAM reprezentować będzie prof. Tomasz Mika.

Więcej...
Konferencja naukowa pod tytułem "Człowiek wobec pytań o sens życia"
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

Zakład Antropologii Filozoficznej Instytutu Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Antropologii Filozoficznej przy współpracy Koła Studentów Filozofii zapraszają do uczestnictwa w ogólnopolskiej konferencji naukowej pod tytułem Człowiek wobec pytań o sens życia,

Więcej...
Odznaczenie Rządu Japonii dla prof. dr hab. Estery Żeromskiej z Wydziału Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 04-06-2018

Rząd Japonii postanowił odznaczyć Panią Profesor Esterę Żeromską (Kierownik Katedry Orientalistyki; Wydział Neofilologii UAM) Orderem Wschodzącego Słońca – Złote Promienie z Rozetą, za wkład w badania japonistyczne, nauczanie języka japońskiego oraz propagowanie kultury japońskiej w Polsce. Pani Profesor aktywnie włączała się także w rozmaite działania charytatywne na rzecz poszkodowanych w wielkim trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w 2011r. na terenach wschodniej Japonii.

Więcej...
Kolejny wykład ze statystyki na Wydziale Matematyki i Informatyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-06-2018

W dniu 13 czerwca 2018 roku o godz. 17.30 w Sali A1.33 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM przy ul. Umultowskiej 87 odbędzie się kolejny w tym roku akademickim wykład z cyklu wykładów otwartych poświęconych wielowymiarowym metodom statystycznym.

Więcej...