Letnia Szkoła w Irkucku
Wiadomość, opublikowana 06-05-2019

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Państwowym Uniwersytetem w Irkucku – IGU (Rosja) i Państwowym Uniwersytetem w Sankt Petersburgu – SPbGU (Rosja) ogłasza nabór uczestników na XII Międzynarodową Letnią Szkołę Prawno-Humanistyczną.

Więcej...
Tydzień Kultury Krajów Bałkańskich
Wydarzenie, trwa od 10-05-2019 do 18-05-2019

Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej organizuje w Poznaniu Tydzień Kultury Krajów Bałkanów Zachodnich, popularyzując ten fascynujący region Europy, którego tradycje, historia, folklor, a także mozaika wyznań, narodów i kultur stanowią inspirujące i nieprzebrane bogactwo.

Więcej...
Eisteddfod UAM - Festiwal Kultury Walijskiej na Wydziale Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-05-2019

Pracownia Studiów Celtyckich Wydziału Anglistyki zaprasza do udziału w szóstym festiwalu kultury walijskiej Eisteddfod UAM. Zachęcamy do udziału nie tylko zapalonych tłumaczy i literatów, ale także tych, którzy wcześniej nie próbowali swoich sił w tych dziedzinach.

Motyw przewodni "pamięć i tradycja" wskazuje na celtyckie korzenie dzisiejszych Walijczyków. Dlatego też tym roku Eisteddfod ma bardziej „panceltycki” charakter”.  

Więcej informacji na stronie festiwalu:

https://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod

Więcej...
Otwarcie Laboratorium Neuronauki Języka przy Wydziale Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-05-2019
Celem Laboratorium Neuronauki Języka przy Wydziale Anglistyki UAM  jest prowadzenie badań naukowych dotyczących tego, jak mózg przetwarza język. Główne pytania badawcze to między innymi: Jak mózg przetwarza treści kreatywne, takie jak nowe metafory wykorzystywane w reklamie? Czy język rodzimy i język obcy przetwarzanie są tak samo przez osoby dwujęzyczne? Jak mózg przetwarza emocje zawarte w języku?
Otwarcie Laboratorium Neuronauki Języka odbędzie się  dnia 14 maja 2019 r. o 13:00 w Centrum Zaawansowanych Technologii, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 10, Poznań.
Więcej...
Wykład dr Elżbiety Korolczuk „Mobilizacja przeciwko gender i prawicowy populizm w perspektywie porównawczej”
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-05-2019

Ośrodek Uniwersytecki Pracownia Pytań Granicznych UAM zaprasza na wykład dr Elżbiety Korolczuk (Uniwersyt Södertörn, UW) zatytułowany „Mobilizacja przeciwko gender i prawicowy populizm w perspektywie porównawczej”.

Więcej...
Majówka w Botaniku
Wydarzenie, trwa od 01-05-2019 do 03-05-2019

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Polskim Towarzystwem Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu serdecznie zapraszają na "Majówkę w Botaniku".

Akcja charytatywna organizowana po raz 19-ty w dniach od 1 do 3 maja ma na celu przybliżenie działalności Hospicjum Palium. W programie „Majówki w Botaniku” zaplanowano koncerty, pokazy, wystawy, gry i zabawy plenerowe oraz „motylowe warsztaty”.

Więcej...