Konferencja: „Reduta Sułkowskiego – relikty odkrytego założenia ziemnego po 1. Regimencie Legii Poznańskiej z 1807 roku pod Kołobrzegiem”
Wydarzenie, rozpoczyna się 02-02-2018

Muzeum Patria Colbergiensis i Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zapraszają na konferencję: „Reduta Sułkowskiego – relikty odkrytego założenia ziemnego po 1. Regimencie Legii Poznańskiej z 1807 roku pod Kołobrzegiem”.

Więcej...
Mistrzynie włoskiego renesansu i baroku
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-01-2018

Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu serdecznie zaprasza na prelekcję Katarzyny Śmiałowicz: Mistrzynie włoskiego renesansu i baroku.

Więcej...
Sprawiedliwi wśród Narodów Świata
Wiadomość, opublikowana 22-01-2018

Czworo Wielkopolan uhonorowanych zostało pośmiertnie medalami „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Uroczystość odbyła się 22 stycznia w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, podczas konferencji naukowej „Izrael – od marzenia do spełnienia”. Medale przyznawane są od 1963 roku przez jerozolimski Instytut Yad Vashem, osobom niosącym pomoc Żydom w czasie II wojny światowej. W Gnieźnie odbiorą je potomkowie i krewni uhonorowanych. Medalami odznaczono pośmiertnie: Czesławę i Wojciecha Pachurków z Piły, Mariana Połowicza ze Środy Wielkopolskiej oraz urodzoną w Pile s. Teklę Budnowską ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Więcej...
Seminarium połączone z promocją książki "Zachowania ryzykowne współczesnej młodzieży szkolnej u progu adolescencji"
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-01-2018

Wydawnictwo Naukowe UAM oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu serdecznie zapraszają na spotkanie z dr Katarzyną Pawełek, autorką książki Zachowania ryzykowne współczesnej młodzieży szkolnej u progu adolescencji, która po krótkim przedstawieniu modelu badawczego poruszy problem szkoły jako słabnącego spoiwa społeczeństwa wychowującego oraz szkoły wielkomiejskiej jako miejsca aktualizowania się sytuacji trudnych dla relacji wychowawczych.

Więcej...
Stypendia Kirklanda
Wiadomość, opublikowana 19-01-2018

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności,Fundator Programu, oraz Fundacja Liderzy Przemian,Administrator Programu, ogłaszają kolejną edycję otwartego konkursu dla kandydatów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdowy, Rosji i Ukrainy na stypendia im. Lane'a Kirklanda w Polsce w roku akademickim 2018/2019.

Więcej...
Do 23 lutego trwa nabór zgłoszeń do VI edycji Konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald
Wiadomość, opublikowana 19-01-2018

Jesteś doktorem nauk humanistycznych? Twoja praca doktorska dotyczy współczesności i została obroniona w zeszłym roku? Masz szanse na nagrodę w Konkursie imienia prof. Aliny „Inki ” Brodzkiej-Wald.  Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 28 lutego 2018 r. Partnerem Konkursu jest Fundacja Tygodnika Polityka.

Więcej...