Podium dla UAM w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w szermierce
Wiadomość, opublikowana 19-04-2018

Florecistki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wywalczyły srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w szermierce w Erywaniu.

Więcej...
Spotkanie literackie z Marią Sidorską-Ryczkowską w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-04-2018

W środę, 25 kwietnia 2018 o godzinie 17:00 na tarasie widokowym Collegium Polonicum odbędzie się spotkanie autorskie z Marią Sidorską-Ryczkowską. Inicjatorką i moderatorka spotkania jest dr Marta Bąkiewicz, adiunkt w Polsko-Niemieckim Instytucie Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach. Spotkanie odbędzie się w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Dnia Otwartych Drzwi w Collegium Polonicum w Słubicach.

Więcej...
Ogłoszenie konkursu MINIATURA 2
Wiadomość, opublikowana 18-04-2018

Badania pilotażowe, konsultacje, konferencje – te i inne działania naukowe będą mogły być sfinansować w ramach konkursu MINIATURA 2. Druga edycja tzw. „małych grantów” została ogłoszona 17 kwietnia 2018 r. przez Narodowe Centrum Nauki.

Więcej...
Wykład prof. Marco Strenga na Wydziale Matematyki i Informatyki
Wiadomość, opublikowana 16-04-2018

W środę 25 kwietnia 2018 o godzinie 12.00 w sali B1-37 Collegium Mathematicum UAM w Poznaniu w ramach Seminarium z Algebry, Geometrii i Arytmetyki wykład wygłosi prof. Marco Streng (Uniwersytet w Lejdzie).

Więcej...
Finał „Akcji-integracji” na WFPiK
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-05-2018

7 maja na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbędzie się finał „Akcji-integracji”. Pod tą nazwą kryje się szereg działań, które podejmowane są w trwającym roku akademickim w celu wsparcia studentów z niepełnosprawnościami, jak również zwiększenie świadomości społeczności akademickiej na temat funkcjonowania tych osób i szukanie rozwiązać pozwalających przełamywać stereotypy na temat niepełnosprawności, bariery społeczne i komunikacyjne. Ważnym efektem podejmowanych działań jest budowanie wizerunku Wydziału bliskiego Studentowi z niepełnosprawnością.

Więcej...
Laboratorium Humanistyczne „Wczoraj wróg, dziś przyjaciel. Kulturowe reprezentacje procesów pojednawczych w Europie Środkowej i na Bałkanach”
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-04-2018

20 kwietnia na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM odbędzie się Laboratorium Humanistyczne organizowane w ramach działań Humanistycznego Konsorcjum Naukowego: „Wczoraj wróg, dziś przyjaciel. Kulturowe reprezentacje procesów pojednawczych w Europie Środkowej i na Bałkanach”. Serdecznie zapraszamy do udziału.
Program w załączeniu.

Więcej...