Artykuł naukowca UAM w National Geographic Polska
Wiadomość, opublikowana 19-01-2018

Doktor Krzysztof Zawierucha związany z Wydziałem Biologii UAM w Poznaniu, opublikował ostatnio w National Geographic Polska artykuł o Grenlandii. Pozwoliło to na przybliżenie ciekawostek o tej największej wyspie świata szerokiemu gronu odbiorców.

Więcej...
Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 19-01-2018

15 stycznia 2018 r. Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM gościł uczniów z poznańskich szkół: III LO, XI LO, Społecznej Szkoły Piątkowskiej, Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, Zespołu Szkół Komunikacji, Zespołu Szkół Łączności. Na wykład przybyli także uczniowie z Zespołu Szkół w Jerce.

Więcej...
Współczesne rozumienie patriotyzmu. Debata IKE UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-01-2018

Instytut Kultury Europejskiej UAM zaprasza na debatę poświęconą przemianom w rozumieniu pojęcia patriotyzm, jakie obserwujemy w naszym społeczeństwie. Debata odbędzie się o godzinie 11:00 w auli IKE UAM (Gniezno, ul. Kostrzewskiego 5-7). Jest to pierwsza z cyklu debat IKE UAM poświęconych wartościom we współczesnym świecie.

Więcej...
Wykład otwarty: Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa RP
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-01-2018

Zapraszamy na kolejne seminarium naukowe, które odbędzie się w poniedziałek, w dniu 29.01.2017 r. o godzinie 15.00 w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Gościem spotkania będzie generał broni Wojska Polskiego Marek Ziemowit Tomaszycki, jeden z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych dowódców w Wojsku Polskim. W wystąpieniu zatytułowanym "Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa RP", nasz gość przybliży problem wojny hybrydowej, działań podprogowych, cyber zagrożeń, działań psychologicznych i wojny informacyjnej.

Więcej...
Zaproszenie na wykład „Problemy ochrony ścisłej jako skutek błędów poznawczych w postrzeganiu przyrody”
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-01-2018

Oddział Poznański PTB serdecznie zaprasza na wykład „Problemy ochrony ścisłej jako skutek błędów poznawczych w postrzeganiu przyrody”.

Więcej...
Kursy językowe w Szkole Językowej UAM
Wiadomość, opublikowana 18-01-2018

Szkoła Językowa UAM zaprasza na  kursy językowe. Oferujemy kursy języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, włoskiego, łaciny.

Więcej...