Medal HOMINI VERE ACADEMICO dla prof. Krystyny Daszkiewicz
Wiadomość, opublikowana 14-11-2017

Dnia 15.11.2017 r. o godz. 13:00 nastąpi uroczyste wręczenie medalu Homini Vere Academico pani profesor Krystynie Daszkiewicz z Wydziału Prawa i Administracji. Odznaczenie pani profesor odbierze z rąk JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Andrzeja Lesickiego.

Więcej...
Dezintegracja i upadek ZSRR. W perspektywie ćwierćwiecza - międzynarodowa konferencja naukowa na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, trwa od 07-12-2017 do 08-12-2017

Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu serdecznie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej p.t. „Dezintegracja i upadek ZSRR. W perspektywie ćwierćwiecza” organizowanej w dniach 7 i 8 grudnia 2017 r.

Więcej...
Konferencja z okazji 40-lecia Studenckiego Komitetu Solidarności
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-11-2017

W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania na naszym Uniwersytecie Studenckiego Komitetu Solidarności. Z tej okazji Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej wraz z poznańskim oddziałem IPN zapraszają do udziału w konferencji "Studencki Komitet Solidarności — spojrzenie po 40 latach", połączonej z wystawą i panelem dyskusyjnym.

Więcej...
VIII edycja Targów Edukacji i Pracy „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic” w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-11-2017

Zapraszamy do odwiedzenia Targów Edukacji i Pracy, które już po raz ósmy odbędą się w środę, 15 listopada br. w godz. 10:00-14:00 w budynku Collegium Polonicum.

Więcej...
Konferencja "Czy Bóg stworzył liczby pierwsze?"
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-11-2017

Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu we współpracy z Wydziałem Teologicznym UAM organizują kolejną sesję naukową z cyklu Dwugłos Nauki pod tytułem: „Czy Bóg stworzył liczby pierwsze? Hipoteza Riemanna a racjonalność przyrody”.

Więcej...
Test InCites Benchmarking & Analytics na platformie Web of Science
Wiadomość, opublikowana 13-11-2017

Informujemy o otwarciu testowego dostępu do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics na platformie Web of Science. Narzędzie umożliwia przeprowadzenie analizy dorobku naukowego swojej instytucji i dokonanie porównania efektywności na polu naukowym z innymi instytucjami na świecie.

Więcej...