Spotkanie autorskie z Grzegorzem Gołębiowskim i promocja książki „Cień przeszłości”
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2018

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Gołębiowskim i promocję książki „Cień przeszłości”. Spotkanie odbędzie się dnia 19 kwietnia 2018 r. o godzinie 12.30 w sali 82 Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. F. Ratajczaka 38/40

Więcej...
Cytaty z Piera della Francesca - wernisaż wystawy prac Anny Marii Kramm
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-04-2018

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i Stowarzyszenie Polonia-Italia serdecznie zapraszają w dniu 20 kwietnia 2018 r. o odzinie 17.00 do Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. F. Ratajczaka 38/40 na wernisaż wystawy prac Anny Marii Kramm: „Cytaty z Piera della Francesca”. Wystawa czynna od 20 kwietnia do 4 czerwca 2018 r. Wstęp wolny.

Więcej...
Wykład gościnny prof. Marty Dynel w serii Distinguished Professors' Lectures na Wydziale Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2018

Wydział Anglistyki zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na wykład prof. dr hab. Marty Dynel (Uniwersytet Łódzki) pt. "Humor i (nie)prawdziwość". Wykład, w j. angielskim, odbędzie się 19 kwietnia br. o godz. 18:30 w sali C1 Collegium Novum. Wykład poświęcony jest teorii humoru, a w szczególności rozważaniom na temat humoru konwersacyjnego w odniesieniu do takich jego aspektów jak zabawność, prawdziwość i nieprawdziwość komunikacyjna.

Więcej...
Wykład literaturoznawczo-filmoznawczy Profesora Denisa Akhapkina z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-04-2018

Instytut Filologii Słowiańskiej oraz Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM serdecznie zapraszają na wykład literaturoznawczo-filmoznawczy pt. „Sława w epoce kina i radia” Portret Josifa Brodskiego we współczesnym kinie rosyjskim Profesora Denisa Akhapkina z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego, który odbędzie się we wtorek 17 kwietnia br. o godzinie 13.30 w Sali Komedy. Spotkanie poprowadzą dr Justyna Czaja oraz dr Piotr Pławuszewski.

Więcej...
Wykłady prof. Mili Krastevej na IFS
Wydarzenie, trwa od 19-04-2018 do 20-04-2018

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wykłady prof. Mili Krastevej z Uniwersytetu w Płowdiwie. Szczegóły w załączniku.

Więcej...
Sympozjum: Miłość - Małżeństwo - Rodzicielstwo. Humanae Vitae - wzniosła teoria czy realna pomoc?
Wydarzenie, rozpoczyna się 05-05-2018

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym pt.: MIŁOŚĆ – MAŁŻEŃSTWO – RODZICIELSTWO. HUMANAE VITAE – WZNIOSŁA TEORIA CZY REALNA POMOC? Sympozjum naukowe odbędzie się 5 maja 2018 roku w Poznaniu przy ul. Wieżowej 2/4 w Budynku B, Auli B, Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...