Konferencja naukowa "Kultura popularna i ideologia" na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-05-2018

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Kultura popularna i ideologia", która odbędzie się 25 maja 2018 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Adresatami konferencji są nie tylko politolodzy, lecz także  reprezentanci innych dyscyplin nauki, którzy pragną podzielić się zarówno wynikami swoich dociekań, jak i uwagami natury warsztatowej i teoretycznej.

Więcej...
Nowe konkursy NPRH: Dziedzictwo narodowe, Uniwersalia 2.1, Uniwersalia 2.2
Wiadomość, opublikowana 17-01-2018

16 stycznia 2018 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkursy na finansowanie projektów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Więcej...
Materiały nt. wsparcia zdrowia psychicznego na UAM - w języku polskim
Wiadomość, opublikowana 18-01-2018

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi wsparcia zdrowia psychicznego na naszej uczelni. Materiały te zostały opracowane przez interdyscyplinarny zespół powołany przez Panią Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską.

Więcej...
Materiały nt. wsparcia zdrowia psychicznego na UAM - w języku angielskim
Wiadomość, opublikowana 18-01-2018

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w języku angielskim dotyczącymi wsparcia zdrowia psychicznego na naszej uczelni. Materiały te zostały opracowane przez interdyscyplinarny zespół powołany przez Panią Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską.

Więcej...
Czas płynie, a przygotowania trwają
Wiadomość, opublikowana 16-01-2018

Zegar na Collegium Minus UAM wskazuje, że za 475 dni Uniwersytet Poznański będzie obchodził 100-lecie istnienia. W poniedziałek zainaugurował działalność uniwersytecki Komitet Obchodów tego jubileuszu. Przewodniczy mu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, Rektor UAM, który podczas spotkania wręczył akty powołania członkom komitetu. Poinformował także, że patronat nad obchodami przyjął Prezydent RP Andrzej Duda, a uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 odbędzie się 1 października z udziałem Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Więcej...
Warto dążyć do celu. Spotkanie z Dariuszem Dumą
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-01-2018

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu inspirujących rozmów o życiu, drodze i celu. Są to wydarzenia otwarte, organizowane we współpracy Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na rozmowę "WARTO dążyć do celu, choć nie do każdego" z przedsiębiorcą i ekspertem w zakresie zarządzania, Dariuszem Dumą zapraszamy 22 stycznia o godz. 19:15 do sali nr. XVII Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1).

Więcej...