Wykład z serii WA Distinguished Professors' Lectures na Wydziale Anglistyki: Od neuroplastyczności do terroryzmu
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-09-2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład prof. Thomasa H. Baka pt. "Od neuroplastyczności do terroryzmu. Nowe aspekty bilingwalizmu". Wykład, w j. angielskim, odbędzie się we wtorek, 25 września br. o godz. 12.30 w DS Jowita. Więcej informacji na http://wa.amu.edu.pl/wa/node/10129

Więcej...
Spotkanie informacyjne dla opiekunów grup studenckich
Wiadomość, opublikowana 24-09-2018

Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza opiekunów grup studenckich na spotkanie informacyjne poświęcone działalności Biura. Informacje te będą pomocne w pracy ze studentami, szczególnie dla osoby będącej opiekunem roku lub grupy studenckiej, dlatego w szczególności zapraszamy opiekunów I roczników.

Więcej...
II Ogólnopolska konferencja logopedyczna "Mózg - język - komunikacja"
Wydarzenie, trwa od 18-10-2018 do 19-10-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Filologii Polskiej oraz Stowarzyszenie "Afazja" zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej "Mózg - język - komunikacja", która odbędzie się 18-19 października br. w Instytucie Filologii Polskiej UAM, Collegium Maius, ul. Fredry 10.

Więcej...
Okresowe szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-10-2018

Zapraszamy na okresowe szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, które odbędzie się 25 października 2018 r. w sali nr XVII Collegium Minus, przy ul. Wieniawskiego 1, w godzinach od 8.00 do 15.00.

Więcej...
Instytut Geologii UAM wśród instytucji partnerskich grupy Geoenvironmental Disaster Reduction przy UNESCO
Wiadomość, opublikowana 20-09-2018

Instytut Geologii UAM został oficjalnie jedną spośród 31 instytucji (uniwersytetów i instytutów badawczych) z całego świata (https://www.geo.shimane-u.ac.jp/unesco-chair/partners.html),  które pod przewodnictwem Shimane University (Japonia) i International Consortium on Geo-disaster Reduction (https://icgdr.com/icgdr/history/) tworzą przy UNESCO grupę "Geoenvironmental disaster reduction".

Więcej...
Erasmus dla pracowników administracji UAM!
Wiadomość, opublikowana 19-09-2018

SUCTI czyli System University Change Towards Internationalization, to projekt wzmocnienia kadry administracyjnej szkół wyższych poprzez zapewnienie wiedzy i umiejętności związanych z procesem umiędzynarodowienia uczelni. W projekcie bierze udział wiele europejskich uczelni takich jak uniwersytety z Porto, Mediolanie, czy Barcelonie. Na Uniwersytet im Adama Mickiewicza SUCTI dotarło dzięki temu, że uczelnia należy do grupy Santander Universidades.

Więcej...