Stypendia Funduszu Wyszehradzkiego
Wiadomość, opublikowana 15-01-2018

Wyszehradzki Program Stypendialny jest specjalnym programem utworzonym przez Fundusz Wyszehradzki w celu ułatwienia wymiany studenckiej poprzez zapewnienie wsparcia finansowego kandydatom, którzy są mieszkańcami państw V4 (Czechy, Węgry, Polska, Słowacja) lub mieszkańcami państw, nienależących do Unii Europejskiej (Białoruś, Chorwacja, Mołdawia, Rumunia, Federacja Rosyjska, Serbia i Czarnogóra) i pragną studiować w państwach V4.

Więcej...
Nagroda Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków dla dra Emiliana Prałata
Wiadomość, opublikowana 15-01-2018

W grudniu w Warszawie miała miejsce uroczysta gala, podczas której dr Emilian Prałat z rąk Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalnego Konserwatora Zabytków RP prof. Magdaleny Gawin, odebrał nagrodę za serię wydawniczą Miejsca i Sztuka.

Więcej...
Wielkopolskie szkoły nagrodzone
Wiadomość, opublikowana 15-01-2018

W piątek 12 stycznia w Auditorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu odbyła się Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Podczas spotkania, najlepsze szkoły w rankingu województwa wielkopolskiego otrzymały nagrody. W uroczystości udział wzięli wielkopolscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, wielkopolskich szkół wyższych, szkół średnich, osoby związane z oświatą z całego regionu oraz sami uczniowie nagrodzonych szkół.

Więcej...
European Master's Degree in Human Rights & Democratisation - Europejski Program Studiów Magisterskich W Dziedzinie Praw Człowieka i Demokratyzacji (E.Ma)
Wiadomość, opublikowana 18-01-2018

E.MA to unikalny, o najwyższym prestiżu, program magisterski, w trakcie którego studenci mają sposobność prowadzenia studiów nad teorią i praktyką praw człowieka. Program jest realizowany już od ponad 20 lat w Wenecji i na 41 uniwersytetach Unii Europejskiej, a także podczas misji w terenie.

Więcej...
Zbiórka gier i zabawek dla dziecięcych oddziałów szpitalnych
Wydarzenie, trwa od 16-01-2018 do 17-01-2018

W dniach 16-17.01.2018r. w trakcie Targów Organizacji Studenckich na Wydziale Studiów Edukacyjnych Koło Naukowe Profilaktyki Nowotworowej i Readaptacji Chorych „rak-OFF” UAM w Poznaniu organizuje zbiórkę gier planszowych, towarzyskich oraz zabawek, które mają trafić na dziecięce oddziały szpitalne. Zatem, jeśli macie w domu gry planszowe i/lub zabawki, którymi już się nie bawicie, przekażcie je nam. W ten prosty sposób możecie uszczęśliwić i wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci. Gry i zabawki mogą być nowe oraz używane, ale w dobrym stanie.

Więcej...
Srebrny Medal Labor Omnia Vincit Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego dla Pana Profesora Nguyen Chi Thuat z Wydziału Neofilologii
Wiadomość, opublikowana 12-01-2018

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego uhonorowało Pana Profesora Nguyen Chi Thuat z Pracowni Badań nad Językiem i Kulturą Wietnamu (Instytutu Językoznawstwa UAM w Poznaniu) Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit za Krzewienie Idei Pracy Organicznej. Wręczenie Medalu odbyło się 12 stycznia 2018 r. w Sali Lubrańskiego; Collegium Minus UAM w Poznaniu, uroczystości towarzyszyła część artystyczna.

Więcej...