Tydzień kultury krajów Bałkanów Zachodnich
Wydarzenie, trwa od 13-05-2019 do 18-05-2019

Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej organizuje w Poznaniu Tydzień Kultury Krajów Bałkanów Zachodnich, popularyzując ten fascynujący region Europy, którego tradycje, historia, folklor, a także mozaika wyznań, narodów i kultur stanowią inspirujące i nieprzebrane bogactwo. Program tych dni wiąże się z polskim przewodnictwem w Procesie Berlińskim, czyli konsultacjami Unii Europejskiej z sześcioma państwami Bałkanów Zachodnich: Albanią, Bośnią i Hercegowiną, Czarnogórą, Kosowem, Macedonią, Serbią, pretendującymi do uczestnictwa w procesie integracji europejskiej. W dniach od 3 do 6 lipca obędzie się w Poznaniu Szczyt Bałkanów Zachodnich, który zgromadzi liderów Unii Europejskiej, przywódców krajów unijnych oraz premierów i prezydentów wszystkich państw Bałkanów Zachodnich. Zanim Poznań stanie się na krótko polityczną stolicą Bałkanów, studenci i wszyscy mieszkańcy Poznania i Wielkopolski będą mogli uczestniczyć w interesującym programie, który bez przesady uczyni Poznań kulturalną stolicą Bałkanów.

Więcej...
Stypendia do Chin
Wiadomość, opublikowana 09-04-2019

W załącznikach znajdują się  informacje o ciekawym programie 2-letnich studiów magisterskich w Chinach wraz z ofertą pełnych i częściowych stypendiów.

Więcej...
Wizyta ambasadora Danii na Wydziale Neofilologii
Wiadomość, opublikowana 09-04-2019

Ambasador Danii będzie w dniu 11 kwietnia 2019 r. gościem Katedry Skandynawistyki i międzynarodowej skandynawistycznej konferencji  Polen-Skandinavia: vitenskapelige møter på tvers av generasjoner

Więcej...
Wykłady prof. Lindity Rugovy z Uniwersytetu w Prisztinie
Wydarzenie, trwa od 16-04-2019 do 17-04-2019

Instytut Filologii Słowiańskiej UAM serdecznie zaprasza na wykłady prof. Lindity Rugovy z Uniwersytetu w Prisztinie (Kosowo).

Więcej...
Komunikat kwestora
Wiadomość, opublikowana 08-04-2019

Szanowni Państwo,

Informuję, że z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza ubezpieczonemu przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego.

Więcej...
III Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2019
Wydarzenie, rozpoczyna się 10-04-2019

Zakład Edukacji Artystycznej serdecznie zaprasza na wielki finał tego artystycznego wydarzenia. Wernisaż wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom odbędzie się z udziałem Władz Rektorskich i Dziekańskich oraz zaproszonych gości 10 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00 w bud. E Collegium im. Floriana Znanieckiego.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.