Relacja z III Dnia Jakości na WFPiK
Wiadomość, opublikowana 28-05-2018

24 maja na w Collegium Maius na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbył się III Wydziałowy Dzień Jakości zorganizowany pod hasłem Wsparcie studenta w kształceniu uniwersyteckim. Konferencję zaszczycił swoją obecnością JM Rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, który otworzył obrady.

Więcej...
Srebrna drużyna piłki siatkowej
Wiadomość, opublikowana 29-05-2018

Z przyjemnością informujemy, iż w V Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej, rozegranym w dniach 24-27 maja br. w Koszalinie, drużyna reprezentująca Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  wywalczyła II miejsce!

Więcej...
"Moje pojednanie. Tadeusz Różewicz i Niemcy” – Film Petera Lachmanna w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-06-2018

Collegium Polonicum zaprasza na projekcję filmu „Moje pojednanie. Tadeusz Różewicz i Niemcy” w reżyserii Petera Lachmanna oraz rozmowę z Marią Dębicz, które odbędą się dnia 6 czerwca 2018 o godzinie 18:30 w małej auli Collegium Polonicum. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Polsko-niemieckie seminarium na temat: Tłumaczenia literackie w polsko-niemieckim dialogu kulturowym - Tadeusz Różewicz w przekładzie na język niemiecki”.

Więcej...
Dzień z Szekspirem w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, trwa od 08-06-2018 do 08-06-2018

W piątek, 8 czerwca br. o godz. 18:00 w dużej auli Collegium Polonicum młodzi aktorzy z berlińskiego Ebert-Gymnasium przedstawią własną interpretację „Makbeta”. Zapraszamy wszystkich fanów Szekspira na przedstawienie w języku angielskim, wstęp wolny.

Więcej...
„Nie każdy spór musi kończyć się w sądzie…” – wykład otwarty w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-06-2018

W czwartek, 07 czerwca br. o godz. 18:00 w Collegium Polonicum odbędzie się wykład otwarty pt. „Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów”. Organizatorem spotkania jest Polsko-Niemieckie Centrum Mediacji, działające pod auspicjami Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum. Jakie sprawy nadają się do mediacji? Kto może z niej skorzystać? Ile to kosztuje? Gdzie szukać mediatora? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzieli dr Grzegorz Fraczek. „W trakcie wykładu słuchacze dowiedzą się, czym jest dobra komunikacja, jak znaleźć porozumienie dla obu stron konfliktu oraz o tym czym tak naprawdę jest mediacja” – wyjaśnia Anna Wiącek, koordynatorka projektu.

Więcej...
Wykłady gościnne na Wydziale Anglistyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 04-06-2018

Pracownia Literatury Kanadyjskiej serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na dwa wykłady Prof. Normana Ravvina, wybitnego specjalisty w zakresie literaturoznawstwa, wykładowcy Concordia University w Montrealu w Kanadzie, które odbędą się 4 czerwca 2018 roku w Collegium Chemicum w sali 238. Pierwszy wykład, zatytułowany "Canadian Immigration in the Early Thirties: Reflections of a Changing National Idea" rozpocznie się o 9:45, a drugi - pod tytułem "If Yiddish Were the Dividing Line: A Guided Tour of Canadian Jewish Literature" -  odbędzię się o godz. 11:30. Oba wykłady w języku angielskim.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.