Wykład prof. Marii Giulii Dondero pt. Visual semiotics and automatic analysis of images from the Cultural Analytics Lab: how can quantitative and qualitative analysis be combined?
Wydarzenie, rozpoczyna się 01-04-2019

Instytut Kulturoznawstwa UAM serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Marii Giulii Dondero z Uniwersytetu w Liège oraz Fonds National de la Recherche Scientifique w Belgii poświęcony wykorzystaniu semiotyki do analizy ilościowej obrazów w odniesieniu do koncepcji Lva Manovicha.

Więcej...
Drugie spotkanie członków projektu TRAILs realizowanego na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 25-03-2019

W dniach 14-15.03.2019 roku odbyło się drugie spotkanie grupy roboczej projektu TRAILs, w której wraz z naukowcami z Francji, Włoch, Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii brały udział także przedstawicielki Instytutu Lingwistyki Stosowanej – dr Joanna Kic-Drgas i dr Joanna Woźniak. Gospodarzem drugiego międzynarodowego spotkania projektu współpracy międzynarodowej TRAILs był Wydział Filozofii i Literatury Uniwersytetu w Cadiz. TRAILs (LSP Teacher Training Summer School) to międzynarodowy projekt zatwierdzony w ostatnim wezwaniu Eramus + (lipiec 2018 r.). Jest częścią inicjatywy unijnej mającej na celu współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk (KA2), a dokładniej w linii 203 dotyczącej partnerstw strategicznych w dziedzinie szkolnictwa wyższego (KA203). Celem projektu jest przygotowanie i zorganizowanie we wrześniu 2020 w Zagrzebiu szkoły letniej dla przyszłych jak i obecnych nauczycieli języków obcych do celów zawodowych.

Więcej...
M.A. British Studies
Wiadomość, opublikowana 25-03-2019

Uniwersytet Humboldta w Berlinie organizuje studia magisterskie z zakresu historii, gospodarki, systemu politycznego oraz literatury i sztuki Wielkiej Brytanii.

Więcej...
Webinarium dla kandydatów na stypendia Graduate Student Award oraz Junior Research Award
Wiadomość, opublikowana 25-03-2019

Zapraszamy na webinarium dla osób zainteresowanych aplikowaniem o stypendium Fulbright Graduate Student Award lub Fulbright Junior Research Award, które poprowadzi koordynator programu, Patrycja Gołąb.

Więcej...
Wykład pt. Żywot św. Wacława i św. Ludmiły autorstwa Krystiana w świetle analizy historycznej i filologicznej
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-03-2019

prof. UAM dr hab. Edward Skibiński, prof. UAM dr hab. Paweł Stróżyk, zapraszają na seminarium im. Brygidy Kürbis współorganizowane z komisją historyczną Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Na spotkaniu dr Wojciech Jasiński wygłosi wykład pt. ŻYWOT ŚW. WACŁAWA I ŚW. LUDMIŁY AUTORSTWA KRYSTIANA W ŚWIETLE ANALIZY HISTORYCZNEJ I FILOLOGICZNEJ.
27 marca 2019 (środa) IH UAM – sala 3.132 godz. 17.00

Więcej...
Wykład dr Marka Woszczka (If UAM) „Kreacjonizmy po Oświeceniu: strategie przetrwania i batalie o racjonalność”
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-03-2019

Ośrodek Uniwersytecki Pracownia Pytań Granicznych UAM zaprasza na wykład dr Marka Woszczka (If UAM) zatytułowany „Kreacjonizmy po Oświeceniu: strategie przetrwania i batalie o racjonalność”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 26 marca 2019 o godzinie 18:45 w Sali Śniadeckich, Collegium Maius, ul. Fredry 10.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.