Doktorant Wydziału Chemii UAM stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej
Wiadomość, opublikowana 24-05-2018

Jan Lorkowski, doktorant na Wydziale Chemii UAM, został stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w zeszłym tygodniu w rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Warszawie, gdzie uhonorowano 40 tegorocznych laureatów (10 doktorantów) z całej Polski na różnym stopniu zaawansowania kariery naukowej we wszystkich dyscyplinach naukowych.

Więcej...
Akademia Metropolitarna: Instrumenty PPGIS w gospodarce przestrzennej
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-05-2018

Centrum Badań Metropolitarnych i Zakład Geoinformacji UAM zapraszają na seminarium Akademii Metropolitarnej pt. Instrumenty PPGIS w gospodarce przestrzennej, które odbędzie w Collegium Geographicum (ul. Krygowskiego 10) w Auli im. Prof. T. Bartkowskiego (sala nr 21) we wtorek 29 maja br. od godz. 9:00. W czasie seminarium zostaną przedstawione wyniki projektu badawczego „Geoportal wspierający partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Szczegóły programu seminarium w załączeniu.

Więcej...
Spotkanie z prof. Deborah Lipstadt
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-05-2018

Prof. Deborah Lipstadt znana amerykańska pisarka i historyk, która stoczyła sądową bitwę ze znanym negacjonistą Holocaustu, Davidem Irvingiem, odwiedzi Poznań. O procesie i swoich doświadczeniach z nim związanych opowie w piątek 25 maja o 18.30 w Auditorium Maximum, Collegium Iuridicum Novum UAM przy ulicy Niepodległości 53. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie przez wykładowców ze Szkoły Tłumaczy UAM. Wstęp wolny.

Więcej...
Stypendia Fulbright Senior Award
Wiadomość, opublikowana 23-05-2018

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta informuje, iż do 30 maja można aplikować na stypendium Fulbright Senior Award.

Więcej...
Prof. Tomasz Łuczak laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego
Wiadomość, opublikowana 22-05-2018

Prof. Tomasz Łuczak z Wydziału Matematyki i Informatyki został tegorocznym laureatem Medalu im. Wacława Sierpińskiego.

Więcej...
Wykład otwarty dr Grace Kuo z National Taiwan Univeristy na Wydziale Neofilologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 11-06-2018

Wydział Neofilologii UAM serdecznie zaprasza na wykład otwarty dr Grace Kuo z National Taiwan University: Individual Differences and L2 Prosody Prediction. Wykład odbędzie się w ramach Taiwan Studies Project, który jest wspierany przez Ministerstwo Edukacji Tajwanu. Realizacją projektu zajmuje się Pracownia Badań nad Językiem i Kulturą Tajwanu Instytutu Językoznawstwa UAM.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.