Wizyta Rektora Albert-Ludwigs-Universität we Fryburgu Bryzgowijskim na UAM
Wiadomość, opublikowana 27-06-2018

W dniach 22-24 czerwca 2018 r. na zaproszenie JM Rektora UAM, profesora Andrzeja Lesickiego, gościł w Poznaniu profesor Hans-Jochen Schiewer, Rektor Albert-Ludwigs-Universität we Fryburgu Bryzgowijskim. Jest on także Rektorem uczelni, znanej jako EUCOR (The European Campus), którą tworzą sfederowane uniwersytety we Fryburgu, Strasbourgu, Bazylei, Mulhouse oraz Karlsruhe Institut für Technologie. Podczas spotkania obaj Rektorzy podpisali list intencyjny w sprawie woli przystąpienia UAM do realizowanego projektu utworzenia uniwersytetu europejskiego na bazie istniejącej już federacji pięciu wspomnianych uniwersytetów nadreńskich, a także tworzenia wspólnych programów studiów i prowadzenia badań.

Więcej...
Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku. Bezpieczeństwo czy zniewolenie?
Wiadomość, opublikowana 27-06-2018

W ponowoczesnej rzeczywistości, człowiek jest już w zasadzie całkowicie odesparowany od innych zwierząt, tak na poziomie mentalnym, jak i społecznym. Poddajemy zwierzęta nie-ludzkie różnego rodzaju praktykom, które w finalnym efekcie, mają podnosić dobrostan samego człowieka.

Więcej...
Prestiżowa nagroda dla doktoranta z Instytutu Filozofii
Wiadomość, opublikowana 26-06-2018

Rozstrzygnięto XIV edycję konkursu Krajowej Rady Spółdzielczej na najlepszą pracę badawczą z zakresu spółdzielczości. Nagrodę I stopnia zdobył Filip Karol Leszczyński – doktorant w Instytucie Filozofii WNS UAM – za książkę „Spółdzielczość jako organizacja gospodarcza w II RP. Wybór pism”! (Oficyna Naukowa, Warszawa 2017).

Więcej...
Stypendia Fundacji Canon
Wiadomość, opublikowana 25-06-2018

Fundacja Canon oferuje stypendia badawcze pracownikom naukowym, którzy posiadają tytuł doktora oraz absolwentom ze stopniem magistra ze wszystkich dyscyplin naukowych. Stypendia przyznawane są na okres od trzech miesięcy do maksymalnie jednego roku. Jego wysokość (w skali roku) to od 22,500 do 27,500 Euro. O stypendium Fundacji Canon można się ubiegać, gdy jest zawarte porozumienie w sprawie współpracy i projektu badawczego. Osoba ubiegająca się o stypendium dokonuje samodzielnie wyboru ośrodka naukowego w Japonii.

Więcej...
koncert rektorski z cyklu "Muzykalny UAM"
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-06-2018

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki serdecznie zaprasza na kolejny koncert rektorski z cyklu „Muzykalny UAM”, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 18.00 w Sali Lubrańskiego. Wykonawcą koncertu będzie zespół BeFour, żeński kwartet wokalny działający od 2011 roku. Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie ma konieczności rezerwacji wejściówek.

Więcej...
Nominacja do Nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk dla dra Emiliana Prałata
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-06-2018

Pragniemy poinformować, iż publikacja dra Emiliana Prałata z Instytutu Filologii Słowiańskiej została nominowana do Nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za Najlepszą Publikację o Wielkopolsce w roku 2017. Dr Prałat znalazł się w gronie 10 nominowanych autorów.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.