Geograficzna i kulturowa różnorodność Gruzji – wykład w Oddziale Poznańskim Polskiego Towarzystwa Geograficznego
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-03-2019

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 14 marca o godz. 17:00 w sali nr 3 w Collegium Geographicum (ul. Bogumiła Krygowskiego 10). W programie prelekcja prof. Małgorzaty Mazurek i dr. Cezarego Mądrego zainspirowana warsztatami geograficznymi Oddziału Poznańskiego PTG pt. Geograficzna i kulturowa różnorodność Gruzji.

Więcej...
Spotkanie autorskie z prof. Mariolą Walczak-Mikołajczakową
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-03-2019

Koło Naukowe Slawistów UAM serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Mariolą Walczak-Mikołajczakową. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana najnowsza książka Autorki, pt. "W jedności z Bogiem i Naturą. Rzecz o kulturze ludowej na Bałkanach".

Więcej...
"Przeszłość wpisana w kamień. Obrzędowe i siedliskowe formy użytkowania stanowisk 9 i 10 w Grabkowie na Kujawach"
Wiadomość, opublikowana 07-03-2019

Celem zadania jest monograficzna publikacja wyników wieloaspektowych i wielodyscyplinarnych badań terenowych oraz opracowań kameralnych ilustrujących rozwój zasiedlenia stanowisk 9 i 10 w Grabkowie na Pojezierzu Kujawskim, od epoki neolitu po okres nowożytny. Zamierzeniem naszym jest wyczerpująca charakterystyka ogółu pozostałości dokumentujących różnoczasowe i zróżnicowane funkcjonalnie przejawy tutejszego osadnictwa. Materiały stąd oraz zakres ich analizy stwarzają możliwość ukazania krajobrazu biokulturowego stanowisk oraz charakterystyki kulturowo-historycznej ich zasiedlenia - siedliskowych oraz obrzędowych form zagospodarowania terenu w przeszłości.

Więcej...
Dzień z Krystyną Koftą
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-03-2019

Zakład Literatury XX wieku, Teorii Literatury i Sztuki Przekładu, Instytut Filologii Polskiej i Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM zapraszają na Dzień z Krystyną Koftą na poznańskiej polonistyce.

Więcej...
Spotkanie autorskie z udziałem pisarza Semiera Insayifa z Austrii
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-03-2019

Austriacki Ośrodek Kultury UAM, Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Instytut Filologii Germańskiej UAM zapraszają na wieczór autorski, którego gościem będzie austriacki pisarz SEMIER INSAYIF. Spotkanie w języku niemieckim poprowadzi: mgr Anna Szewczuk /Austriacki Ośrodek Kultury UAM/.

Więcej...
Nowa Siła Kuratorska — Festiwal sztuk perfromatywnych || Wsparcie projektu na PolakPotrafi.pl
Wiadomość, opublikowana 06-03-2019

Nowa Siła Kuratorska to festiwal artystyczny tworzony przez studentki ostatniego roku Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. Jest to projekt podsumowujący naukę na specjalizacji kuratorskiej. Całość nadzoruje dr Agata Siwiak - znana kuratorka sztuk performatywnych, która tworzyła takie projekty jak Wielkopolska: Rewolucje, za który była nominowana do nagrody Paszport Polityki, czy projekt Trickster 2011 – program performatywny Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.