Rodzina a społeczeństwo – ewolucja rodziny. Od starożytności do współczesności
Wiadomość, opublikowana 05-04-2019

Szanowni Państwo,

Zakład Historii Wychowania UAM oraz Studenckie Koło Naukowe Historii Kultury i Edukacji serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Edukacja wczoraj, dziś i jutro”,  pt. „Rodzina a społeczeństwo – ewolucja rodziny. Od starożytności do współczesności”, która odbędzie się 30 maja na terenie Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasze wydarzenie objęła patronatem Pani Dziekan WSE prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska.

Więcej...
100-lecie filologii klasycznej - wystawa
Wydarzenie, trwa od 10-04-2019 do 23-04-2019

Dyrekcja Instytutu Filologii Klasycznej serdecznie zaprasza do obejrzenia w dniach 10-23 kwietnia br. w holu głównym Collegium Maius wystawy okolicznościowej związanej ze 100 leciem filologii klasycznej na Uniwersytecie w Poznaniu.

Więcej...
Sukces studentów arabistyki Wydziału Neofilologii UAM w Katarze!
Wiadomość, opublikowana 05-04-2019

W dniach 16-20 marca 2019 r. drużyna studentów arabistyki z Wydziału Neofilologii UAM wzięła udział w V Międzynarodowych Mistrzostwach Debat Studenckich w Języku Arabskim. Impreza odbyła się w Doha, stolicy Kataru. W rozgrywkach wzięło udział 107 drużyn z 51 państw, zarówno arabskich, jak i niearabskich tj. USA, Chiny, Indie, Rosja, Hiszpania czy Malezja.

Studenci debatują w drużynach czteroosobowych. Przyjęty model przypomina zasady znanych powszechnie debat oksfordzkich. Tematyka debat krąży wokół zagadnień polityki, prawa, ekonomii i stosunków międzynarodowych. W zmaganiach obok osób posługujących się językiem arabskim jako ojczystym biorą udział osoby, dla których język arabski jest językiem obcym. W zawodach brać mogą jedynie studenci studiów licencjackich. Ogółem w tegorocznych mistrzostwach wzięło udział ponad 400 mówców i ponad 100 trenerów, którzy pełnili również funkcje sędziów oceniających potyczki innych drużyn.

Drużyna UAM uczestniczyła w debatach po raz drugi, godnie reprezentując uniwersytet oraz Polskę, wygrywając 4 na 5 debat i dostając się do rozgrywek półfinału w grupie  drużyn niearabskich, gdzie ostatecznie zajęła IV miejsce spośród 32 uniwersytetów. UAM pokonał drużynę Uniwersytetu w Szanghaju (Chiny), drużynę reprezentującą Czechy, drużynę Uniwersytetu Ataoğlu w Mardin (Turcja) i drużynę z Mauritiusu . Przegrał natomiast z Uniwersytetem Calgary w Albercie  (Kanada).W klasyfikacji punktowej reprezentacja UAM zajęła 17 miejsce spośród 107 drużyn.

Więcej...
Otwarte seminarium naukowe Orientalizm po polsku. Kulturowe i polityczne obiegi (nie)wiedzy o Arabach, muzułmanach i islamie
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-04-2019

Ośrodek Uniwersytecki Pracownia Pytań Granicznych UAM (Zespół ds Historycznych i Społecznych Problemów Nauki) oraz Instytut Filologii Romańskiej UAM zapraszają na otwarte seminarium naukowe Ośrodek Uniwersytecki Pracownia Pytań Granicznych UAM (Zespół ds Historycznych i Społecznych Problemów Nauki) oraz Instytut Filologii Romańskiej UAM zapraszają na otwarte seminarium naukowe.

Więcej...
Wykład prof. Damiana Rösslera na Wydziale Matematyki i Informatyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-04-2019

W środę 17-tego kwietnia 2019 o godzinie 11.00 w sali B1-37 Collegium Mathematicum UAM w Poznaniu, w ramach Seminarium z Algebry, Geometrii i Arytmetyki wykład wygłosi prof. :Damian Rössler (Uniwersytet w Oxfordzie).

Więcej...
SKORZYSTAJ Z BAZY INFORMACJI O ŹRÓDŁACH FINANSOWANIA POMYSŁÓW NA BADANIA
Wiadomość, opublikowana 03-04-2019

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami opublikowanymi na stronie UAM, uprzejmie przypominamy o możliwości dostępu do bazy informacji grantowych RESEARCHconnect firmy Idox.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.