Poszukiwana osoba do wykonania specjalistycznych prac laboratoryjnych (SEM-EDS) z zakresu geologii (pracownik techniczny w grancie NCN)
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

Poszukuję osoby (pracownik techniczny) do wykonania specjalistycznych prac laboratoryjnych (SEM-EDS) z zakresu geologii. Wymagane bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu badań. Proszę uprzejmie o nasyłanie zgłoszeń do 26-02-2018. Kontakt: dr Monika Kowal-Linka mokowal@amu.edu.pl.

Więcej...
Naukowiec z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM stworzył aplikację dla rynku nieruchomości
Wiadomość, opublikowana 13-02-2018

W ramach badań naukowych prowadzonych w Zakładzie Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nad zastosowaniem geomatyki w gospodarce nieruchomościami, opracowano oraz udostępniono interaktywne mobilne narzędzie w formie mapy internetowej. Aplikacja będzie szczególnie przydatna osobom zajmującym się rynkiem nieruchomości.

Więcej...
Obserwatorium Astronomiczne UAM śledzi w kosmosie roadstera Tesli
Wiadomość, opublikowana 16-02-2018

Obserwatorium UAM, wykorzystując swój najnowocześniejszy, zdalnie sterowany teleskop umieszczony w Arizonie, prowadzi pilotażowy program w ramach którego fotografowane są najróżniejsze obiekty kosmiczne od satelitów geostacjonarnych po mikro- i nanosatelity na niskich orbitach. Teleskop ten jest w stanie zarejestrować piłeczkę ping-pongową znajdującą się na orbicie 1000km nad Ziemią. Dzięki takim obserwacjom wyznaczane są pozycje i orbity obiektów, co pozwala przewidywać ich przyszłe trajektorie oraz ostrzegać przez potencjalnymi zderzeniami.
W ramach tych działań wykonane zostały obserwacje wystrzelonego dnia 6 lutego 2018r. za pomocą prototypowej rakiety Falcon Heavy firmy Space X nietypowego pojazdu kosmicznego - kabrioletu Tesla.

Więcej...
Dom Studencki "Hanka" już otwarty
Wiadomość, opublikowana 14-02-2018

- Oddajemy dziś po remoncie Dom Studencki "Hanka”: ważne miejsce w życiu studenckim Uniwersytetu im Adama Mickiewicza i Poznania - mówił podczas otwarcia, 12 lutego 2018 r., Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki.

Więcej...
Konwersatorium "Wiara i Rozum" na Wydziale Fizyki
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-02-2018

Wydział Fizyki UAM oraz Duszpasterstwo Akademickie “Na Brzegu” przy parafii św. Jadwigi Królowej w Poznaniu zapraszają na Konwersatorium "Wiara i Rozum". To pierwsze z cyklu konwersatoriów “Wiara i Rozum” czyli wykładów połączonych z dyskusją.

Więcej...
(anty)Walentynki na Krechę
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-02-2018

Dyrekcja Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu serdecznie zaprasza na VII edycję Ogólnopolskiej Akcji (anty)Walentynkowej na Krechę, wernisaż WierszYstawki artystycznej i ogłoszenie werdyktu V edycji OKP „Erotyk na krechę” im. T. Stirmera.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.