Kolorowa Inauguracja 2017/18
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

9 października w Auli UAM 400 uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego złożyło uroczyste ślubowanie i rozpoczęło swoją przygodę studiowania w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej...
Otwarcie wystawy Kalliope Austria. Kobiety w społeczeństwie, kulturze i nauce
Wydarzenie, rozpoczyna się 16-10-2017

Austriacki Ośrodek Kultury UAM, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Austriackie Forum Kultury w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy: Kalliope Austria. Kobiety w społeczeństwie, kulturze i nauce. Wystawa ukazuje 200 lat w świetle biografii wybitnych Austriaczek, którym – jak zaznaczają organizatorzy – Austria zawdzięcza swoją kulturową tożsamość, a które w oficjalnej historiografii swego kraju często były zapominane, niedostrzegane, marginalizowane.

Więcej...
Nabór wniosków do programu Fulbrighta
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta prowadzi nabór wniosków w ramach programu Fulbright Specialist Award, który umożliwia zaproszenie wybitnego amerykańskiego badacza lub dydaktyka do współpracy z polską uczelnią. Oferta skierowana jest do uczelni, instytutów badawczych, jednostek naukowych PAN i innych, jak również do placówek oświatowych a także do instytucji rządowych i pozarządowych.

Więcej...
Konkurs dla najlepszych popularyzatorów nauki
Wiadomość, opublikowana 10-10-2017

Jeszcze tylko do 15 października można przesyłać zgłoszenia do 13. edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego przez portal Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, zespoły i instytucje, które twórczo i skutecznie przybliżają Polakom problemy nauki.

Więcej...
Zaproszenie. Wielkopolski Mecz Artystyczny WMA Arsenał
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-11-2017

Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM i Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu mają przyjemność zaprosić Szkoły Podstawowe z woj. wielkopolskiego na konkurs artystyczny, który odbędzie się dnia 14 listopada 2017 roku o godz. 12:00 w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

Więcej...
Zaproszenie. III Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury
Wydarzenie, rozpoczyna się 18-12-2017

Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, Centrum Praktyk Edukacyjnych i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu mają przyjemność zaprosić Szkoły Podstawowe z woj. wielkopolskiego na konkurs matematyczny, który odbędzie się dnia 18 grudnia 2017 roku o godz. 12:00 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

Więcej...


© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.