"Szlak Piastowski. Jaki? Przebudowa, założenia perspektywy". Debata społeczna w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-03-2017

Szlak Piastowski to unikatowy w skali kraju szlak turystyczny, o którego wyjątkowości świadczą bezcenne zabytki kultury materialnej położone wzdłuż jego przebiegu. W 2011 r. podjęto decyzję o jego przebudowie. Wprowadzone zmiany wywołały szereg kontrowersji, dzieląc opinię publiczną na zwolenników i przeciwników przekształceń.

W obliczu sporów, do jakich doszło w środowiskach związanych z turystyką, Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie proponuje przeprowadzenie debaty pt. "Szlak Piastowski. Jaki? Przebudowa - Założenia - Perspektywy", której uczestnikami będą osoby bezpośrednio z nim związane – przedstawiciele samorządów, organizacji turystycznych, muzealnicy, przewodnicy turystyczni itp. W roli ekspertów wystąpią:

dr hab. Armin Mikos von Rohrscheidt (Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium)

dr Klaudiusz Święcicki (Katedra Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu)

dr Włodzimierz Łęcki (krajoznawca, wojewoda poznański w latach 1990-1997)

Tomasz Wiktor (Dyrektor Departamentu Sportu i Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu)

Moderatorem spotkania będzie dr Wiesław Banach z Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu.
Debata, przeprowadzona na neutralnym, apolitycznym gruncie, będzie okazją do rozwiania kontrowersji, które w ostatnich latach narosły wokół funkcjonowania Szlaku Piastowskiego.

Czas i miejsce

Debata odbędzie się 13 marca 2017 r. w Auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego 5-7). Jej początek zaplanowano na godz. 10.00.

Patroni medialni

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu oraz Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu - Radio Merkury S.A.

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Piotr Pawlak

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.