Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły" w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-03-2017

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na marcowe Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły", które odbędzie się 9 marca br. o godz. 18:00 w Collegium Polonicum w Słubicach, sala 18.

Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się, co łączy delfina z nietoperzem? Skąd rekin wie, w którym miejscu na dnie oceanu znajduje się zagrzebana w piasku flądra? Czy kierunki świata mają dla lisów znaczenie podczas polowania? Co kryje siatkówka oka i dlaczego żuk gnojowy patrzy w gwiazdy? O niezwykłych faktach na temat zwierzęcych zmysłów opowie doktorantka Pracowni Ekologii Populacyjnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Natalia Królikowska.

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska