Pomóżcie podtrzymać ogień Smoka! Akcja charytatywna na rzecz Bartosza Smoczyńskiego na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wiadomość, opublikowana 17-03-2017

Rok 2007 – ojciec, narzeczony, zapalony fotograf i nurek dowiaduje się, że choruje na nieuleczalną chorobę – amyloidozę, prowadzącą do upośledzenia organów wewnętrznych. Ta historia to momenty nadziei przeplatane dramatycznymi rokowaniami – amyloidoza to nie jedyna przeszkoda. W roku 2010 przechodzi również serię wylewów, ze skutkami których walczy do dzisiaj.

Bartosz Smoczyński urodził się 4 czerwca 1971 r. we Wrześni, gdzie nadal mieszka. Ukończył tam Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, był wówczas bardzo aktywnym młodzieńcem. Stanowił filar szkolnej drużyny siatkówki. To właśnie w murach liceum zaraził się miłością do fotografii i muzyki (jest członkiem nieformalnej grupy szantowej "Szkorbut").

            Z wykształcenia jest politologiem – absolwentem Uniwerstytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Okres studiów to początki jego miłości do nurkowania i motocykli. Bartosz przez długi czas pełnił funkcję prezesa Wrzesińskiej Grupy Płetwonurków "Aqua" posiadając trzeci stopień uprawnień tj. CMAS P3. Aktywność społeczna Bartosza  obejmuje również członkostwo w grupie motocyklowej "Born To Ride" zajmującej się restaurowaniem zabytkowych jednośladów. Pierwsze kroki w działalności zawodowej zbiegają się z udaną próbą otwarcia własnej działalności gospodarczej. Bartosz przez wiele lat z sukcesami prowadzi firmę reklamową "Studio-Graph", nieustannie rozwijając się na innych polach – nowymi życiowymi pasjami stają się skoki spadochronowe i pilotowanie samolotów.

            19 stycznia 2007 r. rozpoczął się jego wyścig o życie, usłyszał wówczas dramatyczną diagnozę – dowiedział się, że choruje na amyloidozę. Choroba polega na tym, iż nieaktywne białka (amyloidy) zbierają się w komórkach i tkankach prowadząc do upośledzenia organów wewnętrznych. W 2010 r. przeszedł serię wylewów w trakcie przeszczepu szpiku kostnego, których konsekwencją jest czterokończynowy niedowład, z którym Bartosz walczy do dzisiaj poprzez intensywną rehabilitację.

            Kochająca rodzina i jej nieustanne wsparcie jednak nie wystarczą – rehabilitacja wymaga ogromnych środków finansowych. W tym celu ruszyła akcja zainicjowana przez studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu – #3majSięSmoku (https://www.facebook.com/3majSieSmoku/). Rozpoczęliśmy zbiórkę internetową na rzecz Smoka – wspólnymi siłami możemy odmienić los ojca, brata i narzeczonego (https://zrzutka.pl/8eduj7). Wsparcie można wyrazić poprzez polubienie profilu i jego polecenie, udostępnienie postu – wszystko ma znaczenie, nie bądź obojętny na los drugiego człowieka.

27 kwietnia 2017 r. odbędzie się również koncert charytatywny w uniwersyteckiej auli przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

           

            Maciej Górny
Koło Naukowe Polityki Społecznej i Ekonomicznej

WNPiD UAM

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.