Standardy współczesnej demokracji. Postawa i partycypacja obywatelska wobec wyzwań współczesnego świata - seminarium na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 23-03-2017

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, Fundacja Konrada Adenauera, Fundacja Edukacyjna G5 i Ośrodek Badań i Edukacji Europejskiej zapraszają na seminarium pt. "Standardy współczesnej demokracji. Postawa i partycypacja obywatelska wobec wyzwań współczesnego świata", które odbędzie się 23 marca w Auli WNPiD.

09.15 - rejestracja uczestników

09.15-09.30 - otwarcie seminarium: prof. dr hab. Andrzej Stelmach (Dziekan WNPiD UAM), dr Rafał Kamprowski (WNPiD UAM)

09.30-10.15 - prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg (WNPiD UAM) - Rola demokracji bezpośredniej w procesie integracji europejskiej. Czy referendum jest dobre na wszystko?

Dyskusja

10.30-11.45 - debata ekspertów: Rola suwerena we współczesnej Polsce i Unii Europejskiej (moderator - dr Marcin Łukaszewski WNPiD UAM). Uczestnicy: prof. zw. dr hab. Zbigniew Czachór (WNPiD UAM), prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg (WNPiD UAM), dr Artur Kopka (European University Viadrina), dr Weronika Priesmeyer-Tkocz (Europäische Akademie Berlin), dr Adam Jaskulski (WNPiD UAM), dr Marcin Łukaszewski (WNPiD UAM).

Dyskusja

11.45-12.00 - przerwa kawowa

12.00-13.00 - debata oksfordzka: Najlepszym rozwiązaniem obecnego kryzysu w Unii Europejskiej jest większa integracja państw członkowskich.

Strona propozycji - II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila

Baczyńskiego w Koninie