Dni Turystyki - XV edycja festiwalu podróżniczego
Wydarzenie, trwa od 04-04-2017 do 05-04-2017

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Dni Turystyki, które odbędą się już 4 i 5 kwietnia na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. Patronem imprezy jest JM Rektor UAM. Zobacz program!

W tym roku będziemy mieli ogromną przyjemność gościć na naszym Wydziale wiele wyjątkowych osób. Na szczególną uwagę zasługują nasi goście specjalni, którymi są: Arkady Fiedler i Ludwik Borkowski - zwycięzca programu Azja Express! Prelekcje naszych gości to tylko jeden z wielu elementów tej imprezy. Nie zabraknie również możliwości nabycia przydatnych umiejętności podczas warsztatów oraz dobrej zabawy dzięki konkursom, które dla Was przygotowaliśmy.

O Festiwalu Dni Turystyki

Piętnaście lat temu kilka osób wpadło na pomysł zorganizowania studenckiego festiwalu podróżniczego mającego na celu zebranie w jednym miejscu amatorów podróżowania. Pasjonaci chcieli podzielić się swoim doświadczeniem, poznać dokonania innych, wspólnie spędzić czas biorąc udział w pokazach slajdów oraz relacjach podróżniczych zaproszonych gości (zarówno tych znanych, jak i tych, o których nikt jeszcze nie słyszał). 

Festiwal Dni Turystyki jest coroczną imprezą odbywająca się na przełomie zimy i wiosny na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to kilkudniowy cykl prelekcji, warsztatów, wykładów oraz pokazów slajdów na temat podróżowania oraz wszystkiego co z nim związane.
Razem z naszymi prelegentami przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrujemy po bezkresnych pustkowiach, wspinamy się na najwyższe szczyty, spływamy rwącymi rzekami, przemierzamy lodowe pustynie, zagłębiamy się w gąszcz tropikalnych lasów, poznajemy przyrodę i kulturę w najdalszych zakątkach świata. Cieszymy zmysły zróżnicowaniem barw, kolorów, smaków i dźwięków. 

Udział

W naszym festiwalu podróżniczym udział może wziąć każdy, bez względu na płeć, wiek czy zasób portfela (nasze pokazy są całkowicie bezpłatne). Każdego roku zapewniamy wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń, a także konkursy z nagrodami. Spotkacie tu zapalonych podróżników, osoby, które mają niesamowite pomysły i je realizują. Osoby, które zarażają pasją, optymizmem, radością i wiarą w dobrych ludzi, a takich można spotkać wszędzie. Po powrocie do domu pozostaje w głowie tylko jedna myśl – spakować plecak i ruszyć w świat!

Dodatkowe informacje

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie odwiedź naszą stronę internetową www.dniturystyki.pl oraz oficjalny profil Dni Turystyki na Facebooku: www.facebook.com/dni.turystyki

Czas i miejsce

Czekamy na Was 4 i 5 kwietnia od godziny 10:00 na WNGiG.

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.