Jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA)?
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2017

W dniu 19 kwietnia 2017 r. (środa), w godz. 10.00 – 14.30, w sali 418a Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznani, przy al. Niepodległości 10, odbędzie się szkolenie pt.: "Wiosenny apetyt na stypendium Czyli jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA)."

Szkolenie przeznaczone jest dla naukowców, którzy posiadają co najmniej czteroletnie doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych lub stopień doktora, chcą rozwijać swoją karierę naukową realizując indywidualny projekt badawczo – szkoleniowy w Europie lub poza jej granicami.

Tematyka:

• Oferta Akcji Marii Skłodowskiej – Curie.
  • Zasady konkursowe indywidualnych, europejskich i pozaeuropejskich grantów MSCA
  • gdzie realizować grant, jak wybrać instytucję, kwestie finansowe.
  • Wskazówki dotyczące pisania projektów, na co zwracać szczególną uwagę.
  • Kryteria oceny wniosków MSCA:
    • na jakie elementy wniosku zwracają szczególną uwagę eksperci?
    • jak ważny jest dobry pomysł na projekt?
    • czy wybór instytucji ma znaczenie?
    • jakie doświadczenie badawcze powinien mieć naukowiec?
    • przykłady wniosków, które otrzymały dofinansowanie z Komisji Europejskiej.

Rejestracja: do 14 kwietnia 2017 r. pod adresem: http://rpk.ppnt.poznan.pl, w dziale Szkolenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoba do kontaktu Agata Bartoszewska ab@ppnt.poznan.pl tel: (61)8279744

Informację wprowadził/a: Marek Fertig