Warsztaty Język – Literatura – Muzyka na Wydziale Neofilologii
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-05-2017

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w warsztatach Język – Literatura – Muzyka, które odbędą się na Wydziale Neofilologii UAM 26 maja 2017 roku, o godzinie 10:00, w Collegium Novum, Al. Niepodległości 4, sala 104 B. Przedmiotem wystąpień i dyskusji będą s z e r o k o rozumiane związki języka i literatury z muzyką. Wystąpienia w języku polskim mogą mieć zatem nie tylko profil językoznawczy czy literaturoznawczy, lecz np. psychologiczny lub muzykologiczny. Pragniemy podkreślić, iż spotkanie to celowo zaplanowane jest nie jako konferencja, lecz jako warsztaty, czyli forum do dyskusji nad dynamicznie się rozwijającymi, bądź też powstającymi dopiero projektami badawczymi. Ma ono umożliwić przede wszystkim dialog i spojrzenie na dane zagadnienie z szerszej, czy też z zupełnie innej perspektywy, poprzez poddanie go pod dyskusję w gronie osób o bardzo różnych profilach naukowych i zainteresowaniach badawczych, połączonych jednak wspólnym mianownikiem, jakim są rzeczone związki języka czy literatury z muzyką.

Jako goście specjalni referaty wygłoszą:
Piotr Podlipniak, Wydział Historyczny UAM, Instytut Muzykologii
Jakub Matyja, Instytut Filozofii i Socjologii PAN, Humanities & Media, University of Huddersfield

Teksty zreferowane i przedyskutowane w ramach warsztatów znajdą się – po wcześniejszym uzyskaniu pozytywnej recenzji – we wspólnej publikacji.
Osoby zainteresowane podzieleniem się swoimi przemyśleniami lub badaniami w krótkich wystąpieniach (max. 20 minut) uprzejmie prosimy o zgłoszenia w postaci abstraktu (300-500 słów) ze wskazaniem podstawowej literatury (1-5 pozycji) oraz krótkiego biogramu/profilu naukowego, w dwóch osobnych dokumentach tekstowych.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko i afiliację uczestnika oraz wspomniany abstrakt i biogram, uprzejmie prosimy nadsyłać do 30 kwietnia 2017 na adres e-mail jlm_warsztaty@wp.pl.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniu bez wygłaszania referatu, również prosimy o zgłoszenie (wystarczy wiadomość „jestem zainteresowana/y udziałem w warsztatach”) na ten sam adres, również do 30 kwietnia 2017.

W razie pytań czy wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostają organizatorzy:
Agata Kochanowska: agata.kochanowska@amu.edu.pl
Hanna Kupś: hanna.kups@gmail.com
Dalsze szczegóły otrzymają Państwo drogą mailową po uprzednim wysłaniu zgłoszenia.


Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.