Sprawozdanie z międzynarodowej konferencji metodologicznej dla doktorantów i habilitantów „Forschungskolloquium DaF” w Marburgu (Hesja, Niemcy)
Wiadomość, opublikowana 31-03-2017

W ramach polsko-niemiecko-holenderskiej uniwersyteckiej współpracy 24 marca 2017r. odbyła się w Marburgu międzynarodowa konferencja metodologiczna dla doktorantów i habilitantów. Konferencja ta odbyła się już po raz czwarty i stanowiła kontynuację poprzednich konferencji, które odbyły się w semestrze letnim 2016 roku w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Philippsa w Marburgu. Głównym celem konferencji jest merytoryczne wsparcie uczestników pracujących nad swoimi rozprawami doktorskimi i habilitacyjnymi. Po wygłoszonych przez uczestników 30-minutowych prezentacjach odbyły się plenarne konsultacje międzynarodowego zespołu ekspertów z zakresu metodyki i dydaktyki języka niemieckiego.

Za organizację tego naukowego przedsięwzięcia odpowiedzialne były: po stronie Uniwersytetu Philippsa w Marburgu dr Chiara Cerri, po stronie Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr hab. Sylwia Adamczak-Krysztofowicz oraz dr Sabine Jentges, która reprezentowała Radboud Universiteit w Nijmegen. Pracownicy naukowi Instytutu Lingwistyki Stosowanej UAM po raz kolejny brali czynny udział w tym przedsięwzięciu: prof. UAM dr hab. Sylwia Adamczak-Krysztofowicz, dr Anna Szczepaniak-Kozak, dr Luiza Ciepielewska-Kaczmarek, dr Joanna Kic-Drgas oraz mgr Magdalena Jaszczyk-Grzyb.

Konferencja pokazała, jak istotną rolę odgrywa transgraniczna współpraca w zakresie prowadzonych badań naukowych. Dzięki zaangażowaniu referujących oraz żywym dyskusjom konferencja dostarczyła uczestnikom wiele nowych impulsów do rozważań i zachęciła do jeszcze większego zaangażowania się w tego rodzaju współpracę.

Z przyjemnością informujemy, iż kolejna międzynarodowa konferencja metodologiczna dla doktorantów i habilitantów odbędzie się 27 kwietnia 2018 roku w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb