Międzynarodowa konferencja na Wydziele Biologii
Wydarzenie, trwa od 06-04-2017 do 08-04-2017

"Wyzwania współczesnej biologii, biotechnologii, bioinformatyki i ochrony środowiska” to temat IV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej Wydziału Biologii UAM, która odbędzie się w dniach od 6 do 8 kwietnia w Collegium Biologicum (ul. Umultowska 89).

Spotkanie ma na celu wymianę informacji i poglądów na temat współczesnych problemów nauk o życiu, a szczególnie dyscyplin rozwijanych na Wydziale Biologii.

W pierwszym dniu konferencji jej organizatorzy, jak mówią, planują spleść teraźniejszość z przyszłością i przyszłością. Na ten termin zaplanowano wykłady plenarne gości z zagranicznych ośrodków naukowych – m.in. z Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Słowacji, Hiszpanii, Węgier czy Austrii. Uczestnicy wydarzenia chcą wówczas także spojrzeć na 25-letnią historię Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii i zestawić to spojrzenie z najciekawszymi współczesnymi wątkami badawczymi, rozwijanymi w ośrodku cieszącym się statusem Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW).

Najważniejsze wyzwania, sukcesy i aktualne problemy dydaktyczne, a także bioróżnorodność badań prowadzonych na Wydziale to tematy, którymi zainteresują się naukowcy w drugim dniu konferencji.

Ostatniego dnia natomiast odbędzie się sesja naukowa dotycząca różnych oblicz antropologii. Będzie to także okazja do uczczenia pamięci prof. Jana Strzałko, pierwszego dziekana utworzonego w 1984 roku Wydziału Biologii. Dodatkowym elementem konferencji będzie sesja plakatowa, w ramach której dla najwyżej ocenianych plakatów młodych badaczy przewidziano nagrody i wyróżnienia.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Dodatkowe informacje oraz program wydarzenia znajdują się na stronie: http://kwb.home.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald