Konferencja - Pobożność ludowa skarbem Kościoła
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-04-2017

Dnia 19 kwietnia 2017 roku Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Zakład Liturgiki i Homiletyki zorganizował konferencję naukową: „Pobożność ludowa – skarbem Kościoła”.

Konferencja była owocem badań podjętych na seminarium naukowym prowadzonym przez ks. prof. UAM dr. hab. Dariusza Kwiatkowskiego. W czasie konferencji wygłoszono 12 referatów związanych z różnymi dziedzinami pobożności ludowej i ich obecności w katechezie, liturgii, duszpasterstwie oraz w teologii. Można mówić o interdyscyplinarnym ujęciu tematu. Autorami referatów byli w większości studenci podyplomowych studiów doktoranckich z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Referaty były często połączone z prezentacją multimedialną, co znacznie podnosiło ich poziom. Ogólnie poziom wszystkich wygłoszonych referatów był wysoki i cechowała je dojrzałość naukowa, choć dla wielu były to pierwsze wystąpienia na otwartej konferencji naukowej.         

UAM – Pasja dobrze wykształcona!


Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.