„Niedyskretnie o matematyce dyskretnej” wykład prof. Michała Karońskiego z Cyklu Wykładów w Sali Lubarńskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-04-2017

Zakład Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej WSE UAM zaprasza na kolejny z cyklu Wykładów w Sali Lubrańskiego. Spotkanie w dniu 26 kwietnia 2017 o godz. 17.00 uświetni swoim wystąpieniem Pan prof. zw. dr hab. Michał Karoński. Spotkanie odbędzie się w Sali Lubrańskiego w Coll. Minus.

Profesor Michał Karoński jest profesorem zwyczajnym i kierownikiem Zakładu Matematyki Dyskretnej na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Prowadzi badania w zakresie matematyki dyskretnej (losowe struktury dyskretne, teoria grafów) oraz informatyki teoretycznej (algorytmy grafowe). Ma w swoim dorobku blisko sześćdziesiąt publikacji naukowych oraz ponad trzydzieści referatów wygłoszonych na zaproszenie organizatorów konferencji międzynarodowych (w tym kilkanaście referatów plenarnych). Na zaproszenie uczelni zagranicznych wygłosił ponad pięćdziesiąt wykładów, między innymi w USA, Kanadzie, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii i Korei Południowej.Był stypendystą University of Florida oraz profesorem wizytującym w Southern Methodist University, Purdue University i The Johns Hopkins University.Od 1992 roku jest profesorem wizytującym w Emory University w Atlancie. Prowadził badania naukowe w wielu ośrodkach zagranicznych, w tym w uniwersytetach: Łomonosowa, Lund, Bielefeld i Carnegie Mellon oraz w centrach badawczych: Bellcore i Microsoft Research (USA), BRICS (Dania), Com2Math (Korea Południowa), Newton Institute (Cambridge University), Institute for Mathematical Sciences (University of Singapore) i w Mittag-Leffler Institut (Szwecja). W połowie lat siedemdziesiątych stworzył grupę naukową zajmującą się teorią struktur losowych, która szybko zyskała międzynarodową renomę, stając się jednym z przodujących w tej dziedzinie zespołów na świecie.

Jest członkiem Komitetu Matematyki PAN. W latach 1993-1999 był Dziekanem WMiI UAM. W okresie 2004-2005 przewodniczył Zespołowi P03 Komitetu Badań Naukowych, a w latach 2005-2010 pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Nauk Ścisłych (ZR-2) Rady Nauki. Funkcję przewodniczącego Rady NCN pełnił w latach 2010-2016.

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki