Spotkanie informacyjne z Augustinem de Benoist na temat możliwości wnioskowania o tzw. granty ERC
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-05-2017

Pragnę serdecznie zachęcić Państwa do aplikowania o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych w ramach programu Horyzont 2020.

Granty przyznawane są wybitnym naukowcom na realizację pionierskich, innowacyjnych i interdyscyplinarnych projektów badawczych w każdej dziedzinie nauki. Tematykę projektu określa sam wnioskodawca. Najlepsi mają szansę zdobyć miliony euro na realizację badań o przełomowym znaczeniu dla całej nauki. W Polsce jest realizowanych niewiele tego typu prestiżowych projektów. Jestem przekonany, że Państwa doświadczenie i potencjał zasługują na wysokie wyróżnienie także poprzez grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. W celu ułatwienia Państwu procesu przygotowania wniosków zapraszamy na naszą uczelnię wybitnego specjalistę w tej dziedzinie dr. Augustina de Benoist. Opracował on wiele wniosków z różnych dziedzin, które uzyskały dofinansowanie, a jeden z nich jest już realizowany na UAM, mam tu na myśli projekt pt.: "Narrative Modes of Historical Discourse in Asia" pod kierownictwem prof. Kragh'a z Danii.

Doktor Benoist poprowadzi spotkanie informacyjne na temat możliwości wnioskowania o tzw. granty ERC w dniu 24 maja o godz.14:00, w Auli Paczoskiego, na Wydziale Biologii UAM. Po spotkaniu będą możliwe indywidualne konsultacje z osobami, które mają już zarysowane pomysły na projekty badawcze.

Zapraszam wszystkich naukowców z UAM, którzy posiadają co najmniej stopień doktora i znaczący dorobek naukowy, niezależnie od dziedziny naukowej, którą się zajmują. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Zgłoszenia udziału proszę przesyłać mailowo do Działu Programów Europejskich na adres m.fertig@amu.edu.pl, lub paulasz@amu.edu.pl

Serdecznie zapraszam

prof. dr hab. Ryszard Naskręcki

Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej