Radek Knapp - wieczór autorski w Austriackim Ośrodku Kultury
Wydarzenie, rozpoczyna się 30-05-2017

Austriacki  Ośrodek  Kultury UAM zaprasza na spotkanie autorskie. Gościem wieczoru będzie Radek Knapp. Spotkanie w języku polskim poprowadzi Natalia Mazur (Gazeta Wyborcza). Patronat medialny: Gazeta Wyborcza.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Radek Knapp – ur. w 1964 w Warszawie. Laureat nagród: Aspekte ZDF Literaturpreis za najlepszy debiut literacki na obszarze niemieckojęzycznym (zbiór opowiadań Franio), Chamisso Bosch Stiftung za powieść Lekcje Pana Kuki; ceniony głównie za dowcipny, żywiołowy język oraz pełne humoru historie, w których znaleźć można ślady biografii pisarza – Polaka mieszkającego od 12 roku życia w Wiedniu.  Ostatnio na język polski została przetłumaczona powieść Osioł na ósmym piętrze  (Wydawnictwo Sonia Draga), która zostanie zaprezentowana podczas spotkania.

Ludwig Wiewiurka, Polak i inkasent firmy ciepłowniczej w Wiedniu, zgodnie z życzeniem swojej matki ma postarać się o austriackie obywatelstwo i zostać w końcu Austriakiem, od czego usilnie stara się go odwieść zdrowy rozsądek. „Osioł na ósmym piętrze” to powieść o zawiłości natury ludzkiej, dziwacznych wiedeńczykach i polskim imigrancie.

Data: 30.05.2017, godz. 18:00
Miejsce: Austriacki Ośrodek Kultury UAM. ul. Zwierzyniecka 7