Loneliness and Freedom. The idea of the University and its present crisis
Wydarzenie, rozpoczyna się 24-05-2017

Instytut Socjologii zaprasza na wykład, który wygłosi prof. Georg Kamphausen z Uniwersytetu w Bayreuth. Wykład w języku angielskim odbędzie się 24 maja 2017 r. o godz. 13.00 na Wydziale Nauk Społecznych UAM w sali 109 (Budynek D).

Prof. Georg Kamphausen jest niemieckim socjologiem i wykładowcą na Uniwersytecie w Bayreuth. Zajmuje się socjologią polityki, socjologią religii, socjologią klasyczną, historiografią idei, socjologią kultury i przemianami współczesnych społeczeństw. W swoim wykładzie przedstawi klasyczną ideę uniwersytetu, którą najlepiej streszcza określenie Wilhelma von Humboldta „samotność i wolność” (Einsamkeit und Freiheit), oraz wskaże na źródła i symptomy kryzysu tejże idei we współczesnym świecie. Proponowany wykład porusza niezmiernie aktualny temat, jednocześnie podejmując refleksję nad możliwościami wyjścia z sytuacji kryzysowej.

Informację wprowadził/a: Bartosz Woźniak