Konkurs NPRH – moduł „Dziedzictwo narodowe”
Wiadomość, opublikowana 25-05-2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło konkurs w ramach modułu „Dziedzictwo narodowe” Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Nabór wniosków potrwa do 23 czerwca, a pula środków do zdobycia wynosi 26 mln złotych.

„Dziedzictwo narodowe” to moduł, który pojawił się w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki po zmianie formuły tego programu w 2016 roku. Jego zadaniem jest finansowanie długoterminowych projektów badawczych – takich jak choćby prace dokumentacyjne, edytorskie, translatorskie czy słownikowe, które mają szczególne znaczenie dla polskiej humanistyki. Dzięki temu szanse na zdobycie finansowania będą miały projekty, które przekraczają ograniczenia programowe NCN czy NCBR.
Obszary preferowane w ramach tej edycji konkursu to:
* Polska w Europie Środkowo-Wschodniej;
* dziedzictwo starożytności w kulturze polskiej;
* kontynuowanie fundamentalnych prac dokumentacyjnych, słownikowych i bibliograficznych;
* kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów.
Szczegółowe informacje: http://www.nauka.gov.pl/dokumenty_nprh/ogloszenie-konkursu-na-realizacje-projektow-w-narodowym-programie-rozwoju-humanistyki-w-module-dziedzictwo-narodowe-narodowego-programu-rozwoju-humanistyki-2017-r.html

Wnioski można składać w Dziele Nauki i Programów krajowych do 12 czerwca br.

Informację wprowadził/a: Julita Banaśkiewicz