„Media vs prawo. O sprawozdawczości sądowej w praktyce” – spotkanie z Mec. Mariuszem Paplaczykiem na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 08-06-2017

Polskie Towarzystwo Naukowe Prawa Prasowego oraz Zakład Systemów Prasowych i Prawa Prasowego wraz z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM serdecznie zapraszają do udziału w otwartym spotkaniu z adw. Mariuszem Paplaczykiem, które odbędzie się w dniu 8 czerwca 2017 r. o godz. 18.15 (sala 126).

W trakcie spotkania gość podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania sprawozdawczości sądowej w praktyce, roli dziennikarzy w informowaniu społeczeństwa o procesach sądowych, najczęściej popełnianych błędach i największych sukcesach. Podpowie czy z perspektywy mediów warto z prawnikami współpracować i na co zwrócić szczególną uwagę. Nie zabraknie anegdot, ciekawostek oraz opowieści kuluarowych. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.

Mecenas Mariusz Paplaczyk jest adwokatem, posiadającym duże doświadczenie we współpracy z mediami. Prowadzi sprawy, które budzą znaczne emocje – aktualnie jest m.in. pełnomocnikiem rodziny Ewy Tylman, był zaangażowany w sprawy Jakuba T. czy reprezentował znanych polityków. Jest wykładowcą Naczelnej Rady Adwokackiej, Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, organizatorem konferencji, aktywnym działaczem organizacji pozarządowych, współpracuje przy realizacji międzynarodowych i ogólnopolskich projektów. Wydarzenie odbywa się w ramach Poznańskich seminariów teorii i praktyki mediów. Kontakt do organizatora i moderatora spotkania: a.zelek@amu.edu.pl (mgr Anna Wilińska-Zelek).

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki