Akademicy o Unii Europejskiej!
Wiadomość, opublikowana 16-06-2017

4 dni po wyborach w Wielkiej Brytanii naukowcy z UAM i Uniwersytetu Ekonomicznego zastanowią się, CO DALEJ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ?

Podczas III Debaty Akademickiej, 12 czerwca, dyskutanci spróbują znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, co robić, aby uratować UE oraz czy w kontaktach międzypaństwowych potrzeba mniej czy więcej integracji. W dyskusji wezmą udział prof. Anna Wolff-Powęska z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa i prof. Katarzyna Kokocińska z Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz prof. Tadeusz Kowalski i dr Ida Musiałkowska z Uniwersytetu Ekonomicznego. Całość poprowadzi prof. Krzysztof Podemski z UAM.

DEBATY AKADEMICKIE, organizowane pod patronatem Rektorów UAM i UEP, dotyczyły już samorządów i ekologii. Naukowcy o aktualnych „gorących” tematach rozmawiają w sposób merytorycznie pogłębiony, racjonalny i wyważony.

Debaty są adresowane do środowiska akademickiego, ale także do wszystkich, którym zależy na wymianie poglądów, stawianiu pytań i szukaniu odpowiedzi. Jak podkreślają organizatorzy, są otwarci także na inne środowiska, w szczególności na osoby, których tematyka spotkań dotyczy. Podczas każdej z debat, w dyskusji bierze udział także publiczność.

III Debata, „Co dalej z Unią Europejską?”, 12 czerwca, godz. 17.00, Sala Lubrańskiego, Collegium Minus UAM.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska