Wykład gościnny prof. Ryszarda Nycza (Uniwersytet Jagielloński) na Wydziale Neofilologii UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-06-2017

Instytut Filologii Germańskiej UAM i Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu zapraszają na wykład prof. Ryszarda Nycza (Uniwersytet Jagielloński) pt. "Inny jest w nas. Tożsamość w czasach mobilności: doświadczenia polskie". Wykład odbędzie się w dniu 19.06 (poniedziałek) o godz. 12.30 w s. C3 Collegium Novum (Wydział Neofilologii UAM, al. Niepodległości 4).

prof. Ryszard Nycz: jeden z najwybitniejszych współczesnych historyków i teoretyków literatury, autor m. in. takich publikacji jak „Sylwy współczesne. Problem konstrukcji tekstu”, „Tekstowy świat. Poststrukturalizm a wiedza o literaturze” czy „Poetyka doświadczenia. Teoria – nowoczesność – literatura”; redaktor naczelny dwumiesięcznika „Teksty Drugie”; członek Polskiej Akademii Nauk; dr h. c. Uniwersytetu Opolskiego.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb