Młodzi nadzieją Kościoła. Kościół nadzieją młodych
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-06-2017

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Teologiczny we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zapraszają na ogólnopolskie sympozjum naukowe poświęcone duszpasterstwu młodzieży. Konferencja odbędzie się 26 czerwca 2017 r. na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu pod hasłem „Młodzi nadzieją Kościoła. Kościół nadzieją młodych”.

W tym roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej świętuje 20. rocznicę reaktywacji po okresie komunistycznej delegalizacji. KSM jest dzisiaj ważną organizacją zrzeszającą młodzież katolicką w naszym kraju, obecną we wszystkich polskich diecezjach. W naszej archidiecezji oddziały KSM obecne są w wielu parafiach, a także w środowiskach akademickich m.in. na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Medycznym, czy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Na kanwie rocznicowych wydarzeń Wydział Teologiczny i KSM Archidiecezji Poznańskiej zaplanowało konferencje naukowe, które będę poświęcone młodzieży. Celem pierwszej konferencji, która odbędzie 26.06.2017 r. jest pochylenie się nad duszpasterstwem ludzi młodych. W perspektywie przyszłorocznego Synodu o młodzieży w 2018 r. chcemy się zastanowić nad tym, co młodzi ludzi mogą wnieść w życie współczesnego Kościoła, a jednocześnie co Kościół może dać młodym w ich konkretnej sytuacji egzystencjalnej. Chodzi o szerokie spojrzenie na bycie młodych w Kościele i wobec Kościoła w świetle teologii, ale także innych nauk społecznych i praktycznych. Druga natomiast konferencja, której termin zostanie podany w późniejszym czasie, będzie koncentrowała swoją uwagę na KSM-ie jako jednej z form duszpasterstwa młodzieży Kościoła w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych czynnym udziałem w konferencji 26.06.2017 r. zapraszamy do zgłoszeń, które będą przyjmowane do 19 czerwca. Do 21 czerwca zostanie rozesłana wiadomość o kwalifikacji referatów. Wypełniony formularz należy przesłać na adres konferencja.wt.uam@gmail.com

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir