Uroczystość wręczenia nagród w III Uniwersyteckim Konkursie Języka Łacińskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 20-06-2017

20 czerwca br. o godzinie 9:00 w Sali Senatu Collegium Minus UAM rozpoczął się ostatni, zapewne najprzyjemniejszy dla zwycięzców i laureatów, etap III Konkursu Języka Łacińskiego, sprawdzającego znajomość sentencji, zwrotów i rozmówek łacińskich. Było nim oczywiście wręczenie nagród.

Przy udziale pani Prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Beaty Mikołajczyk, a także przedstawicieli władz wydziałowych i instytutowych - pana prof. dra hab. Piotra Beringa z Instytutu Filologii Klasycznej, Prodziekana ds. studenckich Wydziału Teologicznego ks. prof. dra hab.  Mieczysława Polaka, z-cy Dyrektora ds. dydaktycznych Instytutu Muzykologii dra hab. Piotra Podlipniaka, Dyrektora Szkoły Językowej UAM dra Mateusza Kaszyńskiego oraz organizatorów konkursu, czyli wykładowców z zespołu języka łacińskiego Szkoły Językowej UAM, zostały wręczone dyplomy oraz nagrody zwycięzcom i laureatom konkursu:

I miejsce: Agata Szkolnicka - Muzykologia
II miejsce: s. Angelika Mrówka - Teologia
III miejsce: Anna Drewing - Etnolingwistyka
IV miejsce: Eliza Szerszeń - Teologia
V miejsce: Maria Lewandowska - Anglistyka
VI miejsce: Tomasz Piotrowski - Teologia
VII miejsce: Sławomir Machaj - Teologia
VIII miejsce: Aleksandra Makulska - Anglistyka
IX miejsce: Marta Jabłońska - Filologia Włoska
X miejsce: Diana Lawetter - Etnolingwistyka

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy studentom nieprzeciętnej wiedzy oraz dziękujemy za zaangażowanie i tak liczny udział w niezwykłej przygodzie z językiem łacińskim i kulturą antyczną.

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek