MINISTERSTWO EDUKACJI W AZERBEJDŻANIE NA UAM
Wiadomość, opublikowana 04-07-2017

Przedstawiciele Ministerstwa Edukacji w Azerbejdżanie odwiedzili Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Delegatów w swoim gabinecie przyjął prorektor UAM ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Marek Nawrocki. Spotkanie miało charakter wizyty studyjnej – goście z Azerbejdżanu chcieli poznać zasady funkcjonowania UAM, relacji między Uczelnią a Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Członkowie Ministerstwa Edukacji w Azerbejdżanie zwiedzili również Międzyuniwersyteckie Centrum Informatyzacji. Po jednostce oprowadził gości Dyrektor MUCI prof. Marek Kręglewski. Celem wizyty było zapoznanie się z systemami informatycznymi używanymi przez szkoły wyższe w Polsce oraz współpraca systemów uczelnianych z krajowym systemem zbierania informacji o szkolnictwie wyższym i badaniach naukowych POLon. Szczególne zainteresowanie gości wzbudziły zasady dobrowolnej współpracy uczelni w ramach konsorcjum MUCI, sposób podejmowania decyzji oraz jego finansowanie. Zaprezentowano działania Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów i Otwartego Systemu Antyplagiatowego oraz koncepcję elektronicznej legitymacji studenckiej.

Informację wprowadził/a: Aleksandra Śliwińska