Dr hab. Joanna Długosz z Wydziału Prawa i Administracji Członkiem Zarządu DAAD
Wiadomość, opublikowana 04-07-2017

Pani dr hab. Joanna Długosz z Wydziału Prawa i Administracji została wybrana na członka zarządu ogólnopolskiego Stowarzyszenia Stypendystów DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst – Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej).

Do zadań Stowarzyszenia należy utrzymywanie i pogłębianie kontaktów naukowych pomiędzy Polską i Niemcami, w tym zwłaszcza inicjowanie i wspieranie międzynarodowej wymiany stypendialnej oraz informowanie o możliwościach studiowania i prowadzenia prac badawczych w Niemczech.

Stowarzyszenie stawia sobie również za cel utrzymywanie kontaktów z byłymi i obecnymi stypendystami DAAD. Cel ten realizowany jest między innymi poprzez: organizowanie krajowych i międzynarodowych sympozjów naukowych, w tym przede wszystkim o interdyscyplinarnym charakterze oraz pogłębianie naukowych, kulturalnych i koleżeńskich więzi między stypendystami DAAD.

Stowarzyszenie działa również na rzecz osób zainteresowanych kontynuowaniem pracy naukowej. W tym zakresie inspiruje i propaguje udział DAAD w poszerzaniu polskim uczonym możliwości ich kontaktu z nauką światową.

Szczegółowe informacje na temat działalności DAAD Polska można znaleźć na stronie: https://www.daad.pl/pl/

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.