Nauka na wakacjach – wykład otwarty Małżeństwo w prawie kanonicznym
Wydarzenie, rozpoczyna się 27-07-2017

Polska Akademia Nauk, Oddział w Poznaniu – Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu zapraszają na wykłady otwarte „Nauka na wakacjach”.
27 lipca 2017 o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Juracie (ul. Wojska Polskiego 27) wykład „Małżeństwo w prawie kanonicznym” wygłosi ks. dr Jan Słowiński z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Prawo Kościoła Katolickiego, w czytelnym odwołaniu do prawa naturalnego oraz nauczania objawionego w Piśmie Świętym, definiuje małżeństwo jako nierozerwalne przymierze "przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa".

Przymierze to, między ochrzczonymi, zostało przez Chrystusa podniesione do godności sakramentu. Kodeksowa definicja ukazuje ogromne bogactwo owego związku dwojga ludzi, których miłość zawiera w sobie zarówno elementy ludzkie, jak i nadprzyrodzone, wzorowane na relacji miłości Boga do człowieka. Kościół katolicki, stojąc na straży godności i świętości związku małżeńskiego podkreśla jego wyłączność i nierozerwalność. Wykład otwarty zatytułowany „Małżeństwo w prawie kanonicznym” ma za zadanie popularyzację wiedzy na temat rozumienia instytucji małżeństwa w myśl przepisów prawa kanonicznego oraz przybliżenie słuchaczom ewentualnych przyczyn nieważności umowy małżeńskiej rozpatrywanych przez kościelne trybunały.

Szczegóły na plakacie.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir