Honory dla naukowców z UAM
Wiadomość, opublikowana 05-07-2017

Już w najbliższy czwartek (6 lipca br.) o godz. 14, w Gabinecie Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbędzie się uroczystość wręczenia Odznaki Honorowej „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” Wyróżnienie odbiorą : prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak, Rektor UAM w latach 2008-2016 oraz prof. zw. dr hab. Andrzej Sakson z Zakładu Badań Niemcoznawczych UAM.

Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, w imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego, wręczy Maciej Sytek, członek Zarządu Województwa. Odznaka zostanie przyznana na wniosek dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” nadaje się osobom fizycznym, instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym oraz innym osobom prawnym, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, względnie realizacją swoich zadań na rzecz województwa wielkopolskiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju województwa – czytamy w regulaminie przyznania tego wyróżnienia.

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula