Studenci z Chin na UAM
Wiadomość, opublikowana 19-07-2017

Studenci z Chin przyjechali na zaproszenie Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, który organizuje szkołę letnią „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. To już druga edycja tego przedsięwzięcia.

Szkoła letnia dla 34 chińskich studentów z Zhejiang University Ningbo Instititue of Technology rozpoczęła się 11 lipca i potrwa do 22 lipca. Goście  realizują program obejmujący naukę języka polskiego oraz biorą udział w wykładach dotyczących polskiej kultury i historii.

Poza zajęciami z pracownikami naukowymi, uczestnicy szkoły letniej zwiedzają Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki, Biskupin, a także Kraków, Wieliczkę i Warszawę.

Przewidziano również spotkania integrujące ze studentami Instytutu Kultury Europejskiej UAM. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji goście z Chin będą mogli spróbować polskiej kuchni w ramach wspólnego grillowania.

Organizatorem szkoły letniej jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald