Sukces zawodniczek UAM na mistrzostwach świata
Wiadomość, opublikowana 24-07-2017

W Lipsku odbywa się najważniejsza szermiercza imprez roku, czyli Mistrzostwa Świata Seniorów. W dniach 19-27 lipca o miejsca walczy 27-osobowa reprezentacja Polski, w tym zawodnicy z UAM.

Do tej pory w rywalizacji florecistek podczas championatu 6. miejsce zajęła Julia Walczyk studentka UAM z Wydziału Chemii, pokonując reprezentantki Austrii, Rosji i USA. Natomiast Hanna Łyczbińska z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych uplasowała się na pozycji 14.

Poza zawodniczkami nasz Uniwersytet ma także na Mistrzostwach Świata Seniorów przedstawicieli innego typu. Trenerem reprezentacji polski florecistek jest pracownik Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu pan mgr Paweł Kantorski, a wśród sędziów prowadzących wiele pojedynków, zobaczyć można pana mgr inż. Andrzeja Witkowskiego - kierownika administracyjnego obiektów sportowych na UAM.

Zawodniczkom gratulujemy i zachęcamy do kibicowania w przyszłym miesiącu, kiedy to Julia Walczyk i Hanna Łyczbińska oraz Julia Chrzanowska będą walczyły na XXIX Letniej Uniwersjadzie w Tajpej na Tajwanie.

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/swfisuam/

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.