Ostatnia szansa na warsztaty z Uniwersytetem Oksfordzkim
Wiadomość, opublikowana 30-08-2017

Uniwersytet Oksfordzki wraz z Polską Akademią Nauk organizują w dniach 14-15 września 2017 r. serię warsztatów dla reprezentantów nauk humanistycznych i społecznych. Na warsztatach uczestnicy przygotują się do aplikowania o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Warsztaty rozpoczną się konferencją z udziałem naukowców z Oxfordu, która będzie poświęcona grantom ERC. Podczas wydarzenia odbędą się konsultacje indywidualne dla osób uczestniczących w warsztatach. W drugim dniu warsztatów odbędzie się śniadanie networkingowe zaproszonych gości z Oxfordu i polskich naukowców.  Po spotkaniu pracownicy Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN przeprowadzą szkolenie „Wniosek ERC krok po kroku” dla węższego grona aplikujących.

Granty ERC finansują przełomowe badania prowadzone w dowolnym obszarze naukowym. Jedynym kryterium oceny jest doskonałość pomysłu naukowego i dorobku naukowca. Oferta kierowana jest do naukowców z całego świata, znajdujących się na każdym etapie kariery, zamierzających realizować granty na terenie Unii Europejskiej. Budżet pojedynczego projektu może sięgać nawet 3,5 miliona euro. Grant ERC zapewnia także solidny zastrzyk finansowy dla jednostki goszczącej naukowca, która otrzymuje 25% kosztów bezpośrednich grantu.

Rejestracji na warsztaty należy dokonać najpóźniej do 1 września 2017 r. za pośrednictwem formularza internetowego. W przypadku znacznego zainteresowania, może zostać przeprowadzona selekcja nadesłanych wniosków. W formularzu jest możliwość podania informacji dotyczących dorobku badacza i projektu naukowego, na który planuje otrzymać grant ERC.

Więcej informacji na temat warsztatów, a także program spotkania są dostępne na stronie Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna