Promocja książki dr Justyny Śmietańskiej "Talent menedżerski w oświacie" połączona z wykładem podczas X Forum Dyrektorów i Kierowników Bibliotek Publicznych Województwa Wielkopolskiego
Wydarzenie, rozpoczyna się 14-09-2017

Wydawnictwo Naukowe UAM wraz z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu zapraszają na promocję książki dr Justyny Śmietańskiej Talent menedżerski w oświacie połączoną z wykładem podczas X Forum Dyrektorów i Kierowników Bibliotek Publicznych Województwa Wielkopolskiego.

Autorka omówi następujące kwestie związane z poruszaną w książce tematyką:

  1. Talent menedżerski – inspiracje teoretyczne, założenia badawcze.
  2. Organizacja badań na temat talentu menedżerskiego w oświacie: cele badań, wykorzystane techniki i narzędzia badawcze, charakterystyka badanych dyrektorów i nauczycieli, przebieg badań.
  3. Wybrane wyniki badań – perspektywa nauczycieli.
  4. Wybrane wyniki badań – perspektywa dyrektorów.
  5. Komponenty talentu menedżerskiego w oświacie (odwaga, kompleksowość oraz wszechstronna wiedza i umiejętności, dojrzałość emocjonalna, odpowiedzialność, planowanie na przyszłość, świadomość specyfiki zespołu nauczycielskiego).
  6. Wnioski i implikacje praktyczne w kierunku nowoczesnego zarządzania oświatą: doskonalenie umiejętności menedżerskich, studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, procedura konkursowa na stanowisko dyrektora, mentoring i jego znaczenie w zarządzaniu oświatą.

Wykład rozpocznie się w czwartek, 14 września o godz. 11.30 w Salonie Mickiewicza Coll. Maius (ul. Fredry 10).

Książkę Talent menedżerski w oświacie będzie można nabyć po wykładzie w promocyjnej cenie.

Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij:

Share on Google+

Informację wprowadził/a: Wydawnictwo Naukowe

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.