Wystawa książek podsumowująca 40 lat działalności Instytutu Kulturoznawstwa UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 22-09-2017

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i Instytut Kulturoznawstwa UAM serdecznie zapraszają 22 września  2017 r. o godz. 13.15 na otwarcie wystawy „Wystawa książek podsumowująca 40 lat działalności Instytutu Kulturoznawstwa UAM”. Projekt towarzyszy III Zjazdowi Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego i konferencji pt.  „Kultury w ruchu. Migracje, transfery, epistemologie”.

Na wystawie podsumowującej 40 lat działalności Instytutu Kulturoznawstwa UAM prezentowane są wybrane publikacje stanowiące dorobek jego pracowników. Kryterium tej selekcji było pokazanie szerokiego spektrum zainteresowań badawczych, podejmowanych tematów oraz stałych wysiłków mierzenia się z wyzwaniami dla badaczy kultury ze strony filozofii i innych nauk oraz samej rzeczywistości kultury. Poza tym, na wystawie są przywołane we wspomnieniach postacie odeszłych już twórców i pracowników Instytutu, wciąż jednak obecnych dzięki swoim dokonaniom.

Czas wystawy: 4 września  do 5 października 2017 roku.

Miejsce wystawy: Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40

Informację wprowadził/a: Anna Dodot