Grant NPRH dla Wydziału Prawa i Administracji UAM
Wiadomość, opublikowana 11-09-2017

Wydział Prawa i Administracji UAM otrzymał grant w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Moduł Uniwersalia 2.1. Finansowanie zostało przyznane na realizację projektu pt. „Adam Mickiewicz University Theory and Philosophy of Law – tłumaczenie i wydanie w wydawnictwie LIT Verlag”.

Celem projektu jest opublikowanie anglojęzycznej wersji monografii prezentującej przekład najważniejszych prac przedstawicieli Poznańskiej Szkoły Teorii Prawa, założonej przez Prof. dr Zygmunta Ziembińskiego, jej protagonisty – Prof. dr Czesława Znamierowskiego oraz jej kontynuatorów. Publikacja umożliwi zaistnienie koncepcji wybitnych przedstawicieli naszego Uniwersytetu, które dotąd ukazały się tylko w języku polskim, w globalnym dyskursie naukowym. Książka ukaże się w 2019 roku pod redakcją Prof. zw. dr hab. Marka Smolaka i mgr Pawła Kwiatkowskiego – laureatów grantu.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna