Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 25-09-2017

Zapraszamy na stronę http://zycie.amu.edu.pl gdzie jest już dostępny kolejny numer „Życia Uniwersyteckiego”.  W tym miesiącu nasz magazyn w odmienionej szacie graficznej.

A w numerze znajdziecie Państwo:


Prorektor UAM prof. Ryszard Naskręcki  o akademickim wyścigu zbrojeń, czyli „Jaka jest aktywność naukowa naszego uniwersytetu”.


Prorektor UAM prof. Beata Mikołajczyk „Europejskie studia magisterskie dobra droga do umiędzynarodowienia kształcenia”.


 „Rektor w burzliwych czasach” – o prof. Stefanie Błachowskim opowiada Maria Rybicka.


Wydziały o sobie. Poprosiliśmy dziekanów o podsumowanie ubiegłego roku. W numerze wrześniowym publikujemy wypowiedzi prof. Aldony Sopaty (Wydział Neofilologii UAM), prof. Katarzyny Dziubalskiej-Kołaczyk (Wydział Anglistyki UAM) oraz prof. Agnieszki Cybal-Michalskiej (Wydział Studiów Edukacyjnych UAM). W kolejnych numerach  następne wypowiedzi.


O tym „Jak debatujemy”, z prof. Krzysztofem Podemskim, koordynatorem debat akademickich z ramienia UAM, rozmawia Maria Rybicka.


A poza tym: Jakub Ciążela z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM prowadzi badania na Oceanie Indyjskim („Złoto z podwodnego skarbca”), „Sukcesy z Czartem pod rękę”-  o sukcesach trzech zespołów studentów UAM w Google Online Marketing Challenge (GOMC), i dużo, dużo więcej.

Zapraszamy do lektury!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek