Zagłosuj na projekt Niedzielne koncerty w Ogrodzie Botanicznym UAM
Wiadomość, opublikowana 28-09-2017

Zachęcamy do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Poznania na projekt koncertów plenerowych w Ogrodzie Botanicznym UAM w roku 2018. Głosowanie na Poznański Budżet Obywatelski będzie miało miejsce od 9 do 30 października 2017 r. Każdy głosujący dysponuje 3 głosami: 2 na projekty rejonowe oraz 1 na projekt ogólnomiejski.

Budżet Obywatelski 2018 - plakat

Opis projektu
Celem projektu jest przeprowadzenie na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu cyklu otwartych, letnich, niedzielnych koncertów plenerowych dla mieszkańców Poznania. Koncerty odbywałyby się co tydzień od początku lipca do połowy września. Łącznie byłoby to 12 wydarzeń artystycznych, podczas których prezentowane będą różnorodne style i formy muzyczne: od muzyki klasycznej, piosenki aktorskiej, kabaretowej czy folkowej, do popularnej i innych. Ogród jest bardzo wdzięczną scenerią dla różnorodnych wydarzeń artystycznych. Muzyka w ogrodach i parkach obecna jest w wielu miastach świata. Atrakcyjna, kameralna przestrzeń Ogrodu Botanicznego pozwala wytworzyć swobodną, rodzinną atmosferę. W ramach wydarzenia swoją twórczość promować mogą między innymi artyści lokalni i regionalni. Formuła proponowanego cyklu nawiązywać będzie do znanych już Poznaniakom „Koncertów pod Kasztanami”, które odbywały się w Ogrodzie przez dwa sezony w latach 2014-2015 i będzie niejako ich kontynuacją. Wstęp na koncerty byłby bezpłatny. Poza mieszkańcami Poznania mogliby na nie przychodzić także goście odwiedzający nasze miasto w okresie letnim. Byłaby to więc dodatkowa atrakcja turystyczna, promująca Poznań jako miasto melomanów. Scena koncertowa mieściłaby się w Pawilonie Letnim Ogrodu Botanicznego. Brak konieczności budowy specjalnej sceny ogranicza koszty, a jednocześnie stara, zabytkowa architektura Pawilonu i urocze otoczenie dodatkowo zwiększają atrakcyjność wydarzeń.

Szczegóły projektu dostępne na stronie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

Jak głosować?

• elektronicznie: budzet.um.poznan.pl/glosowanie
  • stacjonarnie: punkty do głosowania będą uruchomione na terenie każdej jednostki pomocniczej Miasta 21 i 22.10.2017 w godz. 10:00-18:00. Można również skorzystać z punktu do głosowania w Centrum Inicjatyw Senioralnych i Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna