II Wielkopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami
Wydarzenie, trwa od 13-10-2017 do 13-10-2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Wielkopolskim Konwencie Regionalnym Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 13 października 2017 r. od godz. 10:00 w Auli im. prof. Ziembińskiego Wydziału Prawa i Administracji UAM (al. Niepodległości 53) w Poznaniu.

Zachęcamy do rejestrowania się poprzez formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/2wL8MdR

Po co jest Konwent? Konwenty regionalne osób z niepelnosprawnościami odbywają się w 14 miastach Polski, mają służyć omówieniu wytycznych i koncepcji nowej Strategii na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, której efekt finalny zostanie zaprezentowany podczas III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie (więej na: http://konwencja.org/). Chcemy, by jak najwięcej osób z niepełnosprawnością dowiedziało się o Strategii i mogło włączyć w jej opracowanie, by wspólnie domagać się prawa do godnego i niezależnego życia.

III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami wraz z konwentami regionalnymi uzyskał patronat Państwowego funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

II Wielkopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościamizostał objęty patronatem Radia Poznań S.A, Wielkopolskiego Portalu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych PION.pl oraz Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Miasta Poznań.

Organizatorzy i partnerzy:

- Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

- Fundacja "Aktywizacja" Oddział w Poznaniu

- Oddział Wielkopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego

- Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepelosprawnych PION

- Koło Naukowe Edukacji Równościowej "Emancypacja"

- Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM "Ad Astra"

Informację wprowadził/a: Anna Rutz